Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 18:48:34
Advert
 

'Siyonizm’in merceği altındayız'

YRP İzmit İlçe Teşkilatının divan toplantısında konuşan İl Teşkilat Başkanı Naim Güzel, “Yaptığımız toplantılar siyonizm’in merceği altındadır. Toplantılarımıza katılmak, namaz kılmak, oruç tutmak hacca gitmek gibi farzdır” dedi
'Siyonizm’in merceği altındayız'

 

Arif BULUT  - Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Başkanlığının aylık divan toplantısı ilçenin yeni binası olan Kemalpaşa Mahallesi İmarethane Yokuşu Tunalı İş hanı No:6 adresinde yapıldı. Toplantıya İlçe Başkanı Musa Kahya, İl Teşkilat Başkanı Naim Güzel, ilçe yönetimi ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan İl Teşkilat Başkanı Naim Güzel “ Her hafta yapılan toplantılarımıza katılmak; namaz kılmak, oruç tutmak hacca gitmek gibi farzdır. Yeryüzündeki hak batıl savaşında yaşadığımız batılı temsil eden siyonizmi çok iyi anlamak zorundayız. Sömürü düzeninin ortadan kaldırılması için siyaset yapmak ve iktidar gelmek gerekiyor. Yaptığımız toplantılar siyonizm’in merceği altındadır” dedi.

 

ÇIKMAZ SOKAK

Aylık ilçe toplantısında ilk söz alan İzmit İlçe Başkanı Musa Kahya “Ülkemizde Hz. Mevlana’nın pergel metaforunu uygulamak zorundayız. Bu Medeniyet dinamiklerine sabitlemek pergelin hareketli ayaklarıyla da bütün dünyaya açılmak. Bunu manevi ve maddi atılım olarak da yorumlayabiliriz. Biz bir asırdır pergelini şaşırmış bir toplumuz. Unutmayınız ki kökü ağaç meyce vermez. Kültür, sanat ve medya dünyamız işgal alında. Başkalaşım yemiş gibiyiz sadece cebini düşünen haydut tipler ülkemizi çıkmaz sokağa sokmuştur” dedi.

 

KAN KAYBEDİYORUZ

Sözlerine devam eden Kahya, “Batı dünyasının posası çıkmış ürünleri ülkemize entegre eden gençlerini celladına aşık eden bir iktidar istemiyoruz. Zaman, enerji ve kan kaybediyoruz. Genç kuşaklarımızı gözümüze baka baka kaybediyoruz. Olarak bu duruma seyirci kalamayız. Eğitimde teorik ilgi biriktirme ve ezbercilik mantığı yerine bilgilerin uygulanması yenilik yapılması bilgiyi kullanarak ortaya ürün konulması bizim iktidarımızda esasa alınacaktır. Eğitim sistemimizin sadece fiziksel değil bilimsel açıdan da temeli atılacaktır. Yeniden Refah Partisi’nin hedefleri yaşanabilir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyadır” diye konuştu.

 

MİLLİ DEĞİL

“İnsanlarımız geleceğe güvenle bakamıyor” diyen Kahya “ Gelecek kaygısı ve geçim sıkıntısı olan bir Türkiye’de yaşanabilir hedefler olamaz. Son 16 yılda yüzde yüzü yerli mal olan bir ürünü dünyaya ihraç edemiyoruz. Dev sanayi kuruluşlarımız birer birer özelleştirilerek elden çıkarılmıştır. Yeniden Refah Partisi samimi kadroları ve köklü tecrübesiyle ülkenin yeni yüzü olmaya adaydır. Her olan ve proje ekonomiden sosyal politikalara kadar her alanda atacağımız adımlar milli değerlerimizi uygun olacaktır. 80 parti var ama milli değil, Muhalefetleri milli değil, iktidar milli değil biz milli olacağız” şeklinde konuştu.

 

SEÇİLMİŞ İNSANLARIZ

İlçe Başkanı Kahya’nın ardından konuşan Birim Başkanı Nurettin Kulaksız, “20 mahalle başkamız görevlendirilip atanması yapılmıştır. Mahalle başkanları seçilmiş ve sekretaryamız tarafından belirlenen 52 mahallemizin müfettişleri atanmıştır. Diğer 52 mahallenin müfettiş atamaları için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi. Ardından Tanıtım ve Medya Başkanı Fahrettin Kul faaliyet raporunu sundu. Ardından kürsüye gelen İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Naim Güzel, “Allah’ın cihad yolunda açtığı davada rabbimizin bizi bu görev için gönderdiği seçilmiş insanlarız. Erbakan Hocamızın yaşam biçimini her zaman örnek alırız. Kuran’ı, İslam’ı çok iyi bilen biriydi. Gördü ve inandı ki Kuran sadece kendini kurmaya değil insanlığın tamamını kurtarmayı emretmişti” dedi.

 

MERCEĞİ ALTINDAYIZ

Ülkemizde adaletsiz dağılım olduğunu ifade eden Güzel, “Bir tarafta faiz lobisi haksız kazanç elde ederken bir tarafta asgari ücretli vatandaş geçim derdi çekiyor. Her yerde adaletin tesisi gereklidir. Adaletin tesisi, insanlığın refahı, huzur, barış, kul haklarını teminat altına almak ve ahlak ve maneviyatın önceliğini sağlamak görevlerimizdir. Bunları uygulamak için iktidar olmak lazım. Siyasi yapı içinde siyaset yapmak zorundayız. Her hafta yapılan toplantılarımıza katılmak; namaz kılmak, oruç tutmak hacca gitmek gibi farzdır. Yeryüzündeki hak batıl savaşında yaşadığımız batılı temsil eden siyonizmi çok iyi anlamak zorundayız. Sömürü düzeninin ortadan kaldırılması için siyaset yapmak ve iktidar gelmek gerekiyor. Yaptığımız toplantılar siyonizmin merceği altındadır” dedi.

 

PARALARI BETONA VERDİLER

Sözlerini sürdüren Teşkilat Başkanı Güzel, “Erbakan Hocamızın iktidardan alınmasının nedeni namaz kılması, hacca gitmesi eşinin ve çocuklarının tesettürlü olması kesinlikle değildir. Erbakan Hocamız, denk bütçe yaparak paylaşıma müdahale etmiş, İran ve Irak’ın ambargolarını delmiştir. İran ve Amerika arasında dolar kullanmama mücadelesini başlatmıştı. Bu yüzden iktidardan alınmıştır. Bugünkü iktidar 500 Milyar Doları faize beton ve çimentoya vermiştir. Böyle bir hükümetten paylaşımda adil olmasını bekleyemeyiz. Enflasyonun yüzde 30 açıklandığı bir ülkede yüzde 3+3 zam mantıklı değildir” şeklinde konuştu.

 

YÜZDE 50 ZAM YAPACAĞIZ

Türkiye’deki memurların yüzde 85’inin yoksulluk sınırının altında yaşadığına da dikkat çeken Güzel, “Yüzde 50 zam verirsek yoksulluk sınırının altından kurtuluyoruz. İktidara geldiğimiz gibi yüzde 50 zam yapacağız. Asgari ücretin 2020 olduğu ülkede 600 TL otoban parası olur mu? Başkanlık uçağına 600 milyon dolar veren iktidar, Sakarya tank palet fabrikasını 50 milyon dolar bulamadığı için elden çıkarmıştır. Bunun için İslam birliğinin kurulması şarttır. Bu birliğin kurulması çalışmalarımıza bağlıdır” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9601 TL 5.9363 TL
Euro
EURO
6.5587 TL 6.5325 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA