Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 17:25:56
Advert
 

41 yıllık esnaflar plaketlerini aldı

İzmit Belediyesi ve İl Ticaret Müdürlüğü tarafından Ahilik Haftası vesilesiyle organize edilen 41 yılını doldurmuş esnaflara plaket töreni düzenlendi. Düzenlenen programda 41 yılını doldurmuş 17 esnafa plaketleri takdim edildi
41 yıllık esnaflar plaketlerini aldı

Boran KAYALAR - İzmit Belediyesi ve İl Ticaret Müdürlüğü tarafından Ahilik Haftası vesilesiyle organize edilen 41 yılını doldurmuş esnaflara plaket töreni Kahve Aşkına Kafe’de düzenlendi. Düzenlenen programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Cem Güler, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, İKM Başkanı Murat Öztürk ve çok sayıda oda başkanı katılım sağladı. Düzenlenen program öncelikle kahvaltı ile başladı. Kahvaltı edilmesinin ardından meslekte 41 yılını dolduran esnaflara plaketleri takdim edildi.

 

NİCE 41 YILLARA

Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet selamlamanın ardından, “Bu güzel sabahı sizlerle paylaşmaktan onur duydum. Ne mutlu ki 700 yıldır bu kültür yaşıyor. Ahilik anlayışının bu topraklarda hala yaşıyor olması çok mutluluk verici. Bu anlayışın bu coğrafyada yaşıyor olmasını sağlamış ve yaşamını yitiren büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Değerli esnaflarımıza mesleğe ve kentimize vermiş oldukları değerden dolayı kutluyor ve nice 41 yıllara diyorum” sözlerini kullandı.

 

 

ÖNEMLİ BİR ZAMAN

Ardından konuşan Ahilik Derneği Başkanı Mustafa Bozkurt, “41 yıl dile kolay. Gerçekten önemli bir zamandır. Bu kadar yıl boyunca birçok esnaf ve sanatkar yetiştiren değerli esnaflarımızı kutluyorum. Ayrıca böyle bir program düzenlemesi ve bu değerli esnaflarımızı unutmaması dolayısıyla İzmit Belediyemize ve İzmit Belediye Başkanı Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

PLAKET ALAN ESNAFLAR

Kaçan Terzi Murat Kaçan, Terzi Burda Selma Yılmaz, Serhat İpek Astar Recep Kolay, İsmail Özyılmaz, İbrahim Halıcı, Ahmet Furuncu, Özen Büfe Atıf Özen, Foto Necat Necat Keskin, Foto Paris Emine Çancılar, Akgül Kebap Yusuf Akgül, Sakız Köftecisi Aykut Sakız, Doyum Pide Salonu Abdurrahman Sofu, Hasan Usta’nın yeri Hasan Çakıcı, Alp Çay Ocağı İsmail Alp, Alyüz Kıraathanesi Hüseyin Alyüz, Niyazi Şengöz adına Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir aldı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9601 TL 5.9363 TL
Euro
EURO
6.5587 TL 6.5325 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA