Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 14.08.2020 SAAT 09:03:10
Advert
Advert
 

Zafer İlkokulu yeni binasına ne zaman kavuşacak?

Kandıra Zafer İlkokulu yeni binasının ihalesi tamam. Okulun eski binasının bir ay içerisinde yıkılması ve inşaatın başlaması bekleniyor
Zafer İlkokulu yeni binasına ne zaman kavuşacak?
Advert

1958 yılından bu yana öğrencilere hizmet veren, Kandıra’nın en eski okullarından Zafer İlkokulu’nun fiziki şartlarının yetersiz olmasından dolayı 2017 yılı içerisinde yıkılmasına karar verilmiş ve okulda eğitim gören 220 öğrenci geçici süreliğine Kandıra eski Sağlık Meslek Lisesi binasına taşınmıştı. Öğrenciler geçtiğimiz sene eğitim-öğretim yılında yeni okullarına kavuşmayı umuyorlardı ancak 2019-2020 eğitim öğretim sezonu başlamasına rağmen eski okul binaları dahi yıkılmadı.

 

ÖĞRENCİLERİN ULAŞIM ÇİLESİ

Anasınıfı ve özel eğitim öğrencileri ile birlikte 220 ilkokul öğrencisi, mahallelerinde yürüyerek okula ulaşırken, 2 dönemdir neredeyse bir uçtan diğer uca taşınan okullarına servislerle veya kendi özel araçlarıyla ulaşıyor. Ulaşım çilesi çeken veliler de bu durumdan şikâyetçi. Bir an önce mahallerindeki okulun tamamlanmasını bekliyorlar.

 

İHALESİ TAMAM

Alınan bilgilere göre; İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10 Haziran’da yeni binanın ihalesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde yer teslimi yapılacak ve eski binanın yıkımı gerçekleşecek. Hemen akabinde yeni okul binasının inşaatı da başlayacak. Şimdilerde okul öğrencileri ve veliler, bir an önce yeni okullarına kavuşmayı bekliyor.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3388 TL 7.3095 TL
Euro
EURO
8.6850 TL 8.6503 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA