Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.01.2020 SAAT 00:35:57
Advert
 

Muhtar Seyrek, fındık üreticilerinin sesi oldu

Kandıra Bollu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Seyrek, fındık üreticisinin mağduriyetinin giderilmesi için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslendi
Muhtar Seyrek, fındık üreticilerinin sesi oldu

Hatırlanacağı üzere 24 Mayıs 2019 tarihinde Kandıra’da yağmur ve fırtına ile birlikte oluşan hortum, kıyı kesimlerde büyük ölçüde hasara yol açmıştı. Özellikle sahil köyleri Bolu, Bağırganlı, Çalköy, Pınarlı ve Hacımazlı köylerinde fındık bahçeleri büyük ölçüde zarar görmüştü. Kandıra Bolu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Seyrek, yaşanan afetin ardından çiftçiye sahip çıkılmadığını belirterek, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslendi.

 

ÇİFTÇİ ZATEN KIT KANAAT GEÇİNİYOR

Kandıra Ziraat Odası Başkanının iyi niyetli girişimleri olsa da sonuç vermediğini belirten Muhtar Seyrek, “Köylünün durumu zaten meydanda. Çiftçimiz kıt kanaat geçiniyor. Bankalara, tarım kredi kooperatiflerine borçlu. Bu konuya bakanlığımızın el atmasını istiyoruz. Bir an evvel iktidar partisi milletvekillerinin bakanlığı harekete geçirmesini talep ediyoruz” dedi.

 

BAKAN PAKDEMİRLİ’YE ÇAĞRI

Sözlerini sürdüren Seyrek, “Geçtiğimiz yıl Ordu’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle çiftçiler ile görüşen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin o dönemdeki sözlerini hatırlıyorum. O dönem sayın bakanımız çiftçinin zararının telafisi için her adımın atılacağını, üreticinin ezilmemesi için devletin şefkatli kollarının uzanacağını ve gereğinin yapılacağını söylemişti. Sayın bakanımızın bizim sesimize de kulak vermesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9601 TL 5.9363 TL
Euro
EURO
6.5587 TL 6.5325 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA