Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 28.02.2020 SAAT 21:12:26
Advert
 

Yıldız’a muhalefet hareketi içinde değilim

Yıldız’a muhalefet hareketi içinde değilim
rek

İYİ Parti kurucularından Zekai Kayhaoğlu, parti içinde bir araya gelen bir grubun İl Başkanı Şanbaz Yıldız’a muhalifmiş gibi gösterildiğini ifade ederek bir açıklama yaptı. Kayhaoğlu’nun açıklaması şu şekilde: “Bundan bir süre önce, Partimiz Teşkilatlanma Sekreteri olarak görev yapan değerli dostumuz, arkadaşımız, ağabeyimiz Orhan Çakar ‘İyiler Hareketi” olarak bir Watsap Grubu oluşturdu. Sağ olsun kendileri bizim de bu gruba dahil olmamız teklifinde bulundu. Biz de herhangi bir beis yok diyerek gruba dahil olduk.
Ben her zaman İYİLER hareketinin içindeyim. Aşağıdan yukarıya kadar yeterli bilginin kendisine ulaştığı bir neferim. Belli aralıklarla bir araya geliyoruz, görüş ve düşüncelerimizi paylaşıp istişareler yapıyoruz. Buradaki tek amacımız partimizi daha iyi noktalara nasıl taşıyabiliriz? Partimizin eksikleri nelerdir, sıkıntılarımız, beklentilerimiz nedir sorularına cevap aramak. Varsa önerilerimiz onları mevcut yönetimlere iletmek.

 

DEĞERLENDİRMELERE KATILMADIM
 

Zaman zaman yaptığımız bu toplantılarda bir araya gelen grubu parti içi muhalefet olarak, mevcut yönetimden memnun olmayanlar olarak değerlendirenler oldu. Toplantılara iştirak eden arkadaşlar şahittir ki ben bu toplantıların böyle değerlendirilmesine katılmadığımı, bunun bir parti içi muhalefet olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyledim. Sakın ola ki bu sözlerimden mevcut yönetimlerin iyi, ya da yetersiz yönetimler olduğu anlamı çıkarılmasın. Bu işlerin konuşulmasının yeri ve zamanı vardır. Ortada fol yok, yumurta yok. Ne kongrelerin neyle ve kimle yapılacağı karara bağlanmış, ne de ilçe delegeleri belirlenmiştir. Hele hele ilçe kongreleri yapılmadan, il delegeleri belirlenmeden bu toplantıların sanki il başkanımıza karşı yapılan toplantılar ve bir muhalefet çalışması gibi kamuoyuna aktarılması eşyanın tabiatına aykırıdır ve abesle iştigaldir. Özellikle yerel basın organlarımızda bazı isimlerin öne çıkarılarak toplantıların bunların öncülüğünde yapıldığını kamuoyuna yansıtmak ne doğru, ne de doğru bir davranış biçimidir. Bu da en azından beni son derece rahatsız eden bir davranış biçimidir. Bu rahatsızlık arkadaşlarımızın isimlerinin öne çıkması değil, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesidir. Doğru olan ne ahbap çavuş ilişkileriyle iyi bir yönetim ortaya çıkar, ne de bu tür oluşan algılarla hedeflenen noktalara ulaşılır. Bütün bu gelişmelerden dolayı böyle bir açıklama yapmayı ve kamuoyunu doğru bilgilendirmeyi kendi adıma zaruri gördüm.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.2465 TL 6.2216 TL
Euro
EURO
6.8819 TL 6.8544 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA