Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 02:19:17
Advert
Advert Advert
 

İşte Kocaeli Barosu'na bağlı avukat sayısı

Stajlarını tamamlayan genç avukatlar Sinem Kaya, Rabia Bulgurcu, Hatice Çalışkan, Oğuz Kaan Açar, Ümit Berdan Aydın ve Yusuf Uslu ruhsatnamelerini alarak mesleğe resmen adım attı. Böylece Kocaeli Barosu’na bağlı avukat sayısı bin 769 oldu
İşte Kocaeli Barosu'na bağlı avukat sayısı
Advert

Boran KAYALAR - Üniversite eğitimlerini bitirmelerinin ardından stajlarını tamamlayan Sinem Kaya, Rabia Bulgurcu, Hatice Çalışkan, Oğuz Kaan Açar, Ümit Berdan Aydın ve Yusuf Uslu Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonunda gerçekleştirilen yemin töreninde yeminlerini ederek, ruhsatnamelerini aldılar. Düzenlenen yemin töreninde Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, yemin eden avukatların staj gördüğü avukatlar ve genç avukatların aileleri katılım sağladı. Yemin töreninde 6 genç avukat ruhsatnamelerini alarak mesleğe resmen adım attı. 6 avukatın baroya katılması sonrasında Kocaeli Barosu’na bağlı avukat sayısı bin 769’a ulaştı

 

TARİH BOYUNCA ADALETSİZLİKLE SAVAŞTI

Törende konuşan Baro Başkanı Avukat Bahar Gültekin Candemir, “Bu güzel ve anlamlı güne katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Avukatlık mesleğine ilk adımlarını atacak meslektaşlarımızı yetiştiren siz değerli ailelere de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Baromuz her geçen gün genç avukatlarla büyüyor ve gelişiyor. Avukatlar tarih boyunca adaletsizliklerle savaşan insanlardır. Avukatlar demokrasinin ve temel hakların da savunucularıdır” şeklinde konuştu.

 

SİZLERLE BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ

Candemir sözlerinin devamında, “Son yıllarda ülkemizde yaşanan olaylar hukukun su ve hava kadar hayati öneme sahip olduğu ortaya koymuştur. Bizler yaşanan tüm vahim olaylara karşı baroların daha büyük ve güçlü şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda adalet için hukukun üstünlüğü için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün itibariyle aramıza katılan genç meslektaşlarımızla da birlikte daha güçlü olacağız” dedi.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA