Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 07:21:28
Advert
 

Kara: Hedefimiz 250 bin kişi

26-29 Eylül tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan Gümüşhaneliler Tanıtım günleri öncesi basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında konuşan Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara “ Katılım konusunda 250 bin hedefimiz var. Tüm hemşerilerimizi ve Kocaeli halkını tanıtım günlerine bekliyoruz” dedi
Kara: Hedefimiz 250 bin kişi

 

Arif BULUT  - Büyükşehir Belediyesi tarafından 26-29 Eylül tarihleri arasında Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenecek olan Gümüşhane Tanıtım Günleri’nin tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara’nın yanı sıra vakıf yönetim kurulu ve çok sayıda vakıf üyesi katıldı.  26 Eylül’de kapılarını açacak olan Gümüşhaneliler Tanıtım günlerinin resmi açılışı ise 27 Eylül saat 14.00’de yapılacak.

 

DEVAM ETTİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Toplantıda ilk konuşan Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara, “Amacımız geçtiğimiz yıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu ‘Anadolu Kültürü Kocaeli’nde’ adıyla yayınlanan bir konseptti. Bu yıl 2’ncisi yapılacak olan Gümüşhane tanıtım programının detaylarını konuşacağız. Bu bağlamda öncelikle Gümüşhane başta olmak üzere diğer illere de destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Ülkemizin ekonomik şartları şu an eskisi gibi değil. Büyükşehir Belediyesi bizlere tanıtımda lojistik ve organizasyon desteği veriyor. Biz dernek olarak tanıtımı ilerleyen yıllarda da devam ettirmek için yola çıktık. Bugün yaptığımız etkinlik de bunun başlangıcı diyebiliriz” dedi.

 

HEDEF 250 BİN KİŞİ

Sözlerine devam eden Kara, “Geçen sene tanıtım günlerimiz kapsamında yaptığımız çalışmalar ilk olduğu için bazı aksaklıklar olmuştu. Bu yıl ikincisini hazırladığımız için kendimizi biraz daha deneyimli görüyoruz . Gümüşhane kültürünü, tarihini, turizminin yanı sıra yöresel yemeklerimizi de tanıtmayı amaçlıyoruz. Umarım bundan sonra yaptığımız çalışmaları daha fazla kültürümüze özgü kılma yolunda ilerleyebiliriz. Katılım konusunda 250 bin hedefimiz var. Tüm hemşerilerimizi ve Kocaeli halkını tanıtım günlerine bekliyoruz” dedi.

 

ÖĞRENCİLERE BURS VERİYORUZ

Kara, “1997 yılında kurduğumuz vakfımızın amacı gelecekte öğrenci okutmak ve meslekte onlara yardımcı olabilmektir. Öğrencilere burs vermek, yardıma ihtiyacı olana yardım etmek ve tabi bunun yanı sıra sosyal ve kültürel çalışmaları yapabilmek öncelikli çalışmalarımız arasında. Şu an baktığımızda bu amacımızı gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Yaklaşık iki yüz öğrenciye burs veriyoruz. Burada tercihimiz ilk olarak ihtiyacı olanları seçmek. Sistemimizde şehit ve gazi yakınları öncelikli durumdadır. Bunun yanı sıra Gümüşhane’den gelip farklı illere okumak için giden öğrencilere kalacakları yer konusunda da destek olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA