Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 22.02.2020 SAAT 04:18:14
Advert
 

Tokatlılar yeni dernekte buluştu

​Kurucu Başkanlığını Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın’ın üstlendiği Kocaeli Tokat İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneğinin yönetim kurulu tanıtıldı.
Tokatlılar yeni dernekte buluştu
rek

Arif BULUT -Yaklaşık 2 ay önce kurulan Kocaeli Tokat İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneğinin yönetim kurulu derneğin İzmit Kuruçeşme Lozan Caddesi üzerinde bulunan binasında tanıtıldı. Derneğin kurucu başkanlığını üstlenen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, 100 üyelerinin olduğunu ve yılsonuna kadar bu sayıyı 500’e çıkarmayı hedeflediklerini ifade ederek “Burada siyaset konuşulmayacak, dini propaganda yapılmayacak. Biz insanların yanında olmak için var olan bir derneğiz. Burada herkesin önünde söylüyorum, siyaset ve dini herhangi bir propaganda yapıldığına dair bir duyum alırsanız, sizden ricam bizimle paylaşmanız. Cemevi’ne de Kur’an Kursuna da, hastaneye de okullara da gideceğiz” dedi.

 

KAN UYUŞMAZLIĞI OLDU

Tanıtım programında konuşan Kocaeli Tokat İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın “Kocaeli’nde 40 bine yakın Tokatlı yaşıyor. Daha önce kurulan derneklerimizde kan uyuşmazlıkları fikir ayrılıkları oldu. İyi niyetle bir dernek kurmak istedik ama orada bazı arkadaşların dernek içerisine siyaseti sokması rahatsızlığa neden oldu.  Mesele Tokat’ımız olunca hep birlikte böyle bir başlangıca adım attık. Kısa zamanda güzel işler yapacağımızı düşünüyoruz. Hiç bir şekilde hiçbir siyasi kuruluşun yanında değiliz. Tokatlıları seven herkesi biz buraya bekliyoruz. Çalışkan, her yaptığı işe emeğine katan bir yönetim kurulumuz var” dedi.

 

 

KÜLTÜREL FAALİYETLERLE ÖN PLANDA OLMAK İSTİYORUZ

“Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla birlikte bu işe baş koyduk” diyen Şaşkın “Kocaeli’de çok fazla Tokatlı var. İstedik ki öyle bir dernek kuralım ki yardıma ihtiyacı olan insanlara her yerde yetişebilelim ve daimi bir dernek olsun. İşi siyasete büründürerek dernek kurulmasına ben taraftar değilim. Dernek olarak sadece kültürel faaliyetlerimizin ön planda olmasını istiyoruz. Bu kadar yoğun işin içinde, devletimizin, milletimizin güzel insanlarına dokunarak, değerlerimizi anımsatmak çok önemli. Amacımız sadece Tokatlı olanlara destek olmak değil, yardıma ihtiyacı olan tüm herkese el uzatmak” şeklinde konuştu.

 

PROPAGANDA YAPILMAYACAK

Bizim tek amacımız Tokatlı olmak, Kocaeli’ye Tokat’ı nasıl tanıtabilirizdir. Burada hiçbir şekilde siyaset konuşulmayacak, dini propaganda yapılmayacak. Biz insanların yanında olmak için var olan bir derneğiz. Burada herkesin önünde söylüyorum, siyaset ve dini herhangi bir propaganda yapıldığına dair bir duyum alırsanız, sizden ricam bizimle paylaşmanız. Cemevi’ne de Kur’an Kursuna da, hastaneye de okullara da gideceğiz. Allah derneğimizin daim olmasını nasip etsin. Yeni olduğumuz için eksiklerimiz olabilir ama inşallah kısmet olursa yakında Tokat Tanıtım Fuarı yapmak istiyoruz. Bizim amacımız buraya gelip de çay içerek zaman geçirmek değil” dedi.

 

TOKATLILAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Kocaeli Tokat İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneğinin yönetim kurulu şu şekilde; Başkan Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, Başkan Yardımcısı  Ali Fazıl Demir, Genel Sekreter Murat Yılmaz, Murat Üstüner, Mustafa Alp, Mehmet Penbegüllü, Murat Yıldırım, Osman Badem, Yusuf Elibol, Şahin Baden, Serkan Yeğnidemir, Mustafa Ocak, Lütfü Yıldırım, Yadigar Polat, Zeki Topsakal, Sinan Yücel

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1225 TL 6.0981 TL
Euro
EURO
6.6140 TL 6.5876 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA