Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 07:06:52
Advert
Advert Advert
 

'Babacan’da en ufak bir art niyet görmüyorum'

AK Parti İl eski Başkanı Mahmut Civelek, parti kuracak olan Ali Babacan’ı art niyetli bulmadığını kaydetti
'Babacan’da en ufak bir art niyet görmüyorum'
Advert

Mevlüt SOYSAL - AK Parti İl eski Başkanı Mahmut Civelek, Ali Babacan’la ilgili konuştu. Ali Babacan’ın tavrını olgun bulduğunu kaydeden Civelek, “Evet, Ali Babacan konusuna gelirsem. Ali Babacan parti kurabilir. Bu çok normal. Bu durumu art niyetli bulmuyorum. Çünkü Ali Babacan bu ülkede yaşayan, kendini geliştirmiş, çok önemli bir isim. Ülkeyle alakalı farklı hayalleri olabilir. ‘Ben bu ülkeyi daha iyi yönetebilirim’ diyebilir. Bu tavra saygıyla yaklaşmalıyız. Amacının AK Parti’yi bölmek ve parçalamak olduğunu kesinlikle düşünmemeliyiz” diye konuştu.  

 

O DA MI HAİNDİ?

Civelek, farklı fikirlere saygı duyulması gerektiğini söylerken, “Geçen Cumhurbaşkanı seçilme şartının yüzde 40’a çekilmesi ile ilgili bir tartışma yaşandı. Bazı gazeteciler ve yorumcular, AK Parti’nin bir daha yüzde 50’ye ulaşamayacağı için böyle bir talepte bulunduğunu söylediler. Daha sonra da Reis tartışmaları sonlandırdı. Sormak istiyorum; bu tartışmayı ilk çıkartan isim olan Faruk Çelik de mi haindi? Yok böyle bir şey. Sadece görüşlerini sundu. Bundan daha normal bir şey var mı?” dedi.  

 

BABACAN ŞOV YAPMIYOR

Civelek, Babacan ve ekibinin tavrını güzel bulduğunu söyleyerek, “Şimdi Babacan’a da çok ağır ifadelerle yüklenenler var. Onlara karşı çıkıyorum. Babacan çok büyük gürültü çıkarmadan AK Parti’den istifa etti. Sonra Sadullah Ergin ve Nihat Ergün de işi asla şova döndürmediler. Ahmet Davutoğlu hareketi bu işleri daha çok şova dönük yapıyor. Ama Ali Babacan ve ekibi öyle değil. Güzel bir şekilde istifa ediyorlar. Yaptıklarının kötü bir şey olmadığına inanıyorum” dedi.  

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA