Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.02.2020 SAAT 02:04:40
Advert
 

'Bugün için istifa etmeyeceğim'

Nihat Ergün’ün istifasının ardından “Mahmut Civelek de istifa edecek mi?” soruları sorulmaya başlandı. Civelek, bugün için istifa düşüncesinin olmadığını ifade derken, “Yarını bekleyip göreceğiz” dedi. Civelek, Ali Babacan ve ekibini de art niyetli olarak görmediğini söyledi
'Bugün için istifa etmeyeceğim'
rek

Mevlüt SOYSAL - AK Parti kurucularından, eski bakan Nihat Ergün’ün Ali Babacan’ın partisine katılmak için istifa etmesinin ardından “Sırada kim var?” soruları Kocaeli’de sorulmaya başlandı. İsmi, istifa edecek isimler arasında sayılan İl eski Başkanı Mahmut Civelek ise bu konuyu tüm içtenliğiyle gazetemize anlattı. Civelek, bugün için istifa düşüncesinin olmadığını ifade derken, “Yarını bekleyip göreceğiz” dedi. “Askerimiz operasyona çıkarken zaten böyle bir şey söz konusu olamaz” diye ekledi.

 

ERGÜN’E “DUANI EDİP İSTİFA ETMİŞSİN” DEDİM

Mahmut Civelek, öncelikle Nihat Ergün’ün istifa meselesine değinirken, “Nihat Ergün’ün istifasına şaşırmadım. Gazetede haberler çıktıktan sonra aradım, ‘Bakanım, istifa konusundan bahsetmediniz’ dedim. Böyle gerekliği olduğunu söyledi. Sonra ona, ‘İstifa saatiniz de çok ilginç. 6.15. herhalde sabah namazını kılıp, duanızı edip istifa ettiniz’ diye ekledim. Gülümsedi. Nihat Ergün’ün bu süreci gizli saklı yürüttüğünü düşünmüyorum. Belli bir şeydi. Kendisi bizler için önemli bir isimdir, saygın bir isimdir. Yolu açık olsun, hayırlı olsun diyorum” dedi. 

 

AKŞENER’İN SÖZÜNÜ ÇOK BEĞENDİM

Şu an için istifa etmesinin söz konusu olmadığına dikkat çeken Civelek, “Benim bugün için AK Parti’den istifa etmem söz konusu değil. Hele hele böyle bir zamanda, askerimiz Fırat’ın doğusuna geçecekken, Reisimiz herkesin bir ve beraber, ordumuzun arkasında olması gerektiğini söylerken, bırakın istifa etmeyi, istifa etmeyi dahi düşünemem. Meral Akşener güzel bir laf etti, ‘Hepimiz albayrak partisindeniz’ dedi. Evet, böyle bir dönemde hepimizin tek bir partisi var zaten” ifadelerini kullandı.  

 

YENİ PARTİYİ VE PARTİLERİ İZLİYORUM

Yeni parti ve partileri yakından izlediğini ifade eden Mahmut Civelek, “Yeni parti ya da yeni partilere gelirsem; tabii ki her vatandaş gibi izliyorum. Ama bu içinde yer almak için değil, analiz etmek için. Sadece sağda değil, solda kurulacak partileri de izliyorum. Bundan daha normal bir şey yok. Türkiye demokratik bir ülkedir ve yeni siyasi partiler kurulabilir” şeklinde konuşarak sözlerini sürdürdü.  

 

AK PARTİ İÇİNDE BAZI SORUNLAR VAR

Civelek, AK Parti içinde bazı sorunların olduğuna dikkat çekerken, “AK Parti içinde sorunlar var mı? Var. AK Parti içinde yanlışlar var mı? O da var. Fakat evimizde de sorunlar var, işyerimizde de eksiklikler var. Hayatın her alanında sorunlar ve eksiklikler var. Bu eksiklik ve sorunları görmeyi, düzelmesini istemeyi kimsenin yadırgamaması gerek. Tam tersi, bunları gizlemek, özeleştiri yapmamak bana göre yanlış ve hatalıdır” diye konuştu.  

 

YARINI HEP BERABER YAŞAYIP GÖRECEĞİZ

Civelek, gördüğü eksiklikler nedeniyle istifa etmeyeceğinin üzerine basarken, “Ben, -bugün için söylüyorum- partimdeki eksiklikler ve gördüğüm sorunlar nedeniyle istifa etmem. Ama zaman ne getirir onu da şimdiden bilemem. Yarını hep beraber yaşayıp göreceğiz. Bunları samimi söylüyorum. Bu sözlerimden Mahmut Civelek partiden gidecek anlamı çıkmasını doğru bulmam” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Üye resim
ali demir
fişiniz çekilince işiniz bitiyor menfaat uğrana yaşayanlar herkesin kucağına oturur
Üye resim
Osman
Mahmut civelekin istifa edip etmemesi hiç önemli değil.Söylediği söz ne demek öyle?Bugün için düşünmüyorum.yarın olabilir demek neymiş?Eğer dik duruşluysan hiç bir şekilde istifa etmeyeceksin.!!!Kaldı ki artık insanlar sizi siyaset sahnesinde görmek istemiyor.AKP il başkanıyken yapılanlar ortada.Hiç birine tatminkar açıklama getiremediniz.Başka partiye geçseniz ne olacak.Vatandaş olarak siyasilerin memleket için ne yaptıklarına bakıyorum.Üzelerek görüyorim ki hepsi kendinin ve yandaşının cebini doldurma derdine düşmüş..Neyse ...Bir dervişin dediği gibi Bu da geçer YA HU!!!.
Toplam 2 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0551 TL 6.0309 TL
Euro
EURO
6.5651 TL 6.5389 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA