Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 24.09.2020 SAAT 17:11:01
Advert
 

İntihar eden Suriyeli çocuğun babası konuştu

Kocaeli'de Suriyeli olduğu için öğretmeni tarafından azarlandığı ve arkadaşlarınca dışlandığı için intihar ettiği öne sürülen 9 yaşında ki Vail El Suud'un babası Mustafa El Suud konuştu. Ayrımcılık iddialarını reddeden acılı baba Mustafa El Suud "Vail çok hassas bir çocuktu. Kendisi hakkını tam alamamış gibi hissetmiş olabilir. Öğretmenin bir suçu yok.Bu ididalar tamamen asılsızdır. Cenaze töreninde ağlayan öğretmenin gözyaşlarını sildim" dedi
İntihar eden Suriyeli çocuğun babası konuştu
Advert

Kocael'de Suriyel olduğu için öğretmen tarafından azarlandığı ve arkadaşlarınca dışlandığı için intihar ettği iddia edilen 9
yaşındaki Val El Suud'un babası Mustafa El Suud evinin kapılarını Habertürk'e açtı. Ayrımcılık ve öğretmen iddalarını reddeden acılı baba, "Öğretmenin bir suçu yok. Bu iddialar tamamen asılsızdır" dedi.

Habertürk'ten Caner Aktan'ın haberine göre, Suriye'de polis olan Mustafa El Suud, iç savaştan kaçarak ailesiyle birlikte 2014 yılında Türkiye'ye geldi. Kocaeli'de bir süre inşaat işçisi olarak çalışan Mustafa El Suud son olarak atış polgonunda işçi olarak çalışmaya başladı. Mustafa El Suud'un yüreğini yakan olay ise geçen hafta cuma
günü yaşandı. İdidaya göre, 9 yaşındaki oğlu Val El Suud kendisini mezarlığın kapısına asarak intihar etti. Habertürk'e konuşan El Suud ales, sosyal medyada ortaya atılan ayrımcılık iddalarının doğru olmadığını fade ederek, çıkan haberlere tepki gösterdi.

 

 

'VAİL ÇOK HASSAS BİR ÇOCUKTU'

9 yaşındaki Vail'n okuduğu okulda bir öğretmeni tarafından dışlandığı ddalarına açıklık getiren Mustafa El Suud, "Vail çok hassas br çocuktu. Kendi hakkını tam alamamış gibi hissetmiş olabilir. Öğretmenin bir suçu yok. Bu iddailar tamamen asılsızdır. Öğretmen yanlış yapmadı. Öğretmen cenazeye de geldi. Öğretmen çok ağlıyordu. Gözyaşlarını sildim, su içirdim ve rahat olması gerektiğini söyledim" dedi.

 

 

 

AĞZIMIZDAN LAF ALMAYA ÇALIŞTILAR'

Olayın ardından birçok kişinin ziyaretlerine geldiğini belirten Mustafa El Suud, "Çok kış biz ziyarete geldi. Tanıdıklarımız da var, tanımadıklarımız da var. Gelenlere çok teşekkür edyorum. Bazı kişiler ise kötü niyetli geldi. Bizim ağzımızdan laf almaya gelenler de oldu. Dün karakolda ifade verdik. Evde nasıl yaşadığımızı tespit edecekler. Yakın zamanda da Vail'n kesin otopsi raporu çıkacak" diye konuştu.

 

 

'TÜRK DEVLETİ ADALETLİDİR, GÜÇLÜDÜR'
"Türkiye artık bizim memleketimizdir. Biz bu vatanda yaşıyoruz" diyen Mustafa El Suud, "Devletimiz güçlüdür, adaletlidir ve
hakikat muhakkak ortaya çıkacaktır. Bundan eminim. Devlet bizi burada hç yalnız bırakmadı. Bize sahip çıktı. Ama bu durumu farklı göstermeye çalışanlar oldu. Bunu asla kabul edemeyiz" ifadelerini kullandı.

 

'İNSANLARA ÖNYARGILI DAVRANMAYIN'
Acılı babanın, sadece Türkiye'ye değil tüm dünyaya vermek stedğ mesaj ise şöyle: "Doğrular ortaya çıksın. Kmse insanlara ön yargılı davranmasın. Önyargı çok kötü bir şey. İnsanların yüzüne bakarak değil, içine bakarak karar verin. Hepimiz Müslümanız, hepimiz kardeşiz. Ben oğlumu kaybettim. Bana huzur gerekiyor."

 

BAKAN SOYLU GÖRÜNTÜLÜ ARADI
Aileyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yalnız bırakmadı. Süleyman Soylu, görüntülü arama yaparak aileyle görüştü, başsağlığı dileklerinde bulundu.

 

VAİL'İ GÖREN İLK KİŞİ: O HALDE BOĞULMASINA İMKAN YOK
Yaşanan olay sonrası Val El Suud'u mezarlık kapısında asılı halde gören ilk kişi olan Yunus Soyyiğit, "Çocuğun boyuna dolanmış bir kemer yoktu. Basamaklara oturur vazyetteydi. İki ihtimal var. Birinci bu çocuk burada oyun oynuyordu, inthar etmiyordu. İkincisi ise gerçekten intihar etmeyi düşünüyordu ancak boynu kırıldı ve hayatını kaybetti. Bu olayı ilk gören kişi benim. O halde bir insanın boğulmasına imkan yok" dedi.

 

Kaynak: HABERTÜRK 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.6883 TL 7.6576 TL
Euro
EURO
8.9572 TL 8.9215 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA