Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 24.09.2020 SAAT 19:21:42
Advert
 

Ersoy o muhtar hakkında konuştu

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris ERSOY, Kocaeli muhtarlar derneği başkanı, İzmit Belediyesi çalışanı İbrahim Efe’nin, basına yansıyan “Disipline sevk edildi, Hizmet-İş belgeleri görmezden geldi” şeklindeki haberler için bir açıklamada bulundu.
Ersoy o muhtar hakkında konuştu
Advert

Basın açıklamasında Ersoy; “Kocaeli muhtarlar derneği başkanımız ve üyemiz olan İbrahim Efe’nin İzmit belediyesi tarafından, sırf siyasi duruşundan dolayı işten çıkarılmasına zemin oluşturmak, kamuoyunu yanıltmaya yönelik basına servis edilen bu haberler asla gerçeği yansıtmamaktadır.” dedi.              
   

NEDEN ŞİMDİYE KADAR SON VERMEDİLER 

Ersoy; İbrahim Efe’nin  çalıştığı müdürlüğünün bilgisi ve programı ile iş tanımı yapılmış ve ruhsat denetim müdürlüğünde  bugüne kadar kendisine verilen görevleri yapmaya devam etmiştir, bunun en önemli delili basında yer alan İzmit belediyesi ruhsat denetleme haberlerinde kendisinin de bulunduğu onlarca fotoğrafta çok net görülmektedir. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra 13.9.2019 tarihine kadar da bu şekilde çalışmaya devam etmiş 13.9.2019 tarihinde İzmit belediyesi tarafından kendisine gönderilen tek ihtarname de kart okutmasına geçmesi tebliğ edilmiş kendisi de o günden sonra kart okutmaya devam etmiştir. 4857 sayılı iş kanunu ve yürürlükte olan toplu iş sözleşmesinde bu konu ile ilgili hüküm açık olup üç gün süre ile işe gelmeyenin iş akdi işverence fesih edilir denmektedir. Madem İbrahim Efe işe gelmiyor ve bankamatik memuru idiyse 1 Nisan 2019 tarihinden beri görevde olan bu yönetim ibrahim Efe’nin işine neden son vermemiştir? neden altı ay haksız yere maaş ödemiştir? basın da yer aldığı gibi İbrahim Efe’yi defalarca uyarılması söz konusu değildir, böyle bir uyarı olsaydı muhakkak disiplin kuruluna sevk edilmesi lazımdı ve disiplin kurulu her tutulan tutanak için bir çok kez toplanması gerekecekti, ancak İbrahim Efe için disiplin kurulu tek bir sefer toplanmıştır. İbrahim Efe hem İzmit belediyesi aynı zamanda da muhtarlar derneği başkanlığını başarıyla yürütmektedir. Bu uygulama tamamen siyasidir, İbrahim Efe’nin siyasi düşüncesinden dolayı İzmit belediyesi ve bir kesim tarafından bilinçli olarak linç edilmektedir.

 

SUÇ ORTAĞI OLMAYACAĞIZ

Hizmet-İş Sendikası olarak iş kanunu ve toplu sözleşmeye  uygun olmayan işçilerin aşı, işi ile oynayan bir yönetimin suç ortağı olmamızı kimse bizden beklemesin.
İzmit belediyesinde 31 Mart yerel seçimlerinden sonra, mesnetsiz suçlamalarla, geçmiş dönem sosyal medya hesaplarının incelemeleri ile işçilerin zorla işten çıkarılmaya çalıştığını görüyoruz ve  yaşıyoruz. Her toplantıda işçiler çalışmıyor sözleri ile işten çıkarmalara zemin oluşturulduğuna şahit oluyoruz. 
Oysa  çalışmayan asıl kişiler sözde işe geliyor gibi davranarak bütün gün malum sendikaya işçileri baskı ve tehdit ile geçirmek için görevlendirilen ve bundan başka hiç bir iş yapmayan sözde işçileri görmüyor, ancak bu kişiler için bir işlem yapıldığına şahit olmuyoruz. Bu kafa ile İzmit işçisi yönetilemez, bu anlayışla İzmit halkına hizmet yapılamaz, bir an önce normalleşerek, ispiyonculara, jurnalcilere pirim vermeden adil ve hukuki bir yönetim anlayışı ile iş, barışı ve huzurunun sağlanması diliyoruz.”dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.6883 TL 7.6576 TL
Euro
EURO
8.9572 TL 8.9215 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA