Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 06:17:47
Advert
Advert Advert
 

Yarı açık cezaevindeler!

Yarı açık cezaevindeler!
Advert

Burçin SAĞLAM AYSU - KOCAELİ Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ekim ayı toplantısı bugün saat 15.00'te başladı. Fuar içerisindeki Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşecen meclise Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Ankara’daki il başkanları toplantısında olmasından dolayı başkanvekili Yaşar Çakmak başkanlık yapıyor. Mecliste 69 tane gündem maddesi görüşülecek. 

 

Meclis başkanvekili Yaşar Çakmak’ın Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan Mehmetçiklere başarılar dilemesiyle başladı. Meclise CHP’den üç tane yazılı soru önergesi sunuldu. CHP’den kıyı şeridi önergesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ekim ayı meclis toplantısında önerge veren CHP Grubu, İzmit Marina ve Sekapark bölgesinde bulunan kayıkçı esnafın bulunduğu alana çekilen tel örgüyü gündeme getirdi.

 

Meclis toplantısında CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir tarafından önerge verildi. İzmit Marina ve Sekapark bölgesinde bulunan kayıkçı esnafın bulunduğu alana çekilen tel örgünün gündeme getirildiği önergede, “İzmit Marina ve SEKA Park arasında kalan İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü'nün bulunduğu sahil şeridinde yer alan kayıkçılar, kanuna aykırı bir şekilde sahil şeridini kişisel mesken haline getirmiştir. Ek te resimlerde de görüleceği üzere 3 yıl önce hem kıyı şeridinde yer alan banklar sökülmüş hem de kıyı şeridini tel örgülerle çevirmişlerdir” denildi.

 

ÇÖZÜM TALEP EDİYORUZ

Bölgeyi yarı açık cezaevine benzeten Taşdemir, “Daha önce orada banklarda oturarak denizi izleyen vatandaşlar 3 yıldır adeta yarı açık cezaevinin içerisinden sahilde yürüyor. Daha önce sahilde oturarak denizi izleyen vatandaşlar artık bankta oturmak bir yana yalnızca tel örgülerden denizi izlemeye çalışıyor. Vatandaşlar şehrin dokusuna zarar veren kıyı şeridinin düzenlenmesini bekliyor.  Konu ile ilgili olarak ivedilikle çözüm bulunmasını talep ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA