Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 07:33:00
Advert
Advert Advert
 

İzmit Cumhuriyeti Fethiye'de kutlayacak

İzmit Cumhuriyeti Fethiye'de kutlayacak
Advert

CHP Meclis üyesi Hakan Tanta meclis başında söz aldı ve 29 Ekim kutlamaları kapsamında Büyükşehir tarafından İzmit Belediyesi’ne yer kalmamasına değindi. Tanta, “Bizlerin tek amacı bayramlarımızı vatandaşlarımızla hep birlikte kutlamaktır. Biz bu sene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Fethiye Caddesi'nde halkımızla birlikte kutlayacağız” dedi.

 

CHP Meclis üyesi Hakan Tanta konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

 

Sayın Başkan Vekilim, Saygıdeğer Meclis Üyelerim, Büyükşehir Belediyemizin Değerli Bürokratları , Basınımızın değerli emekçileri ve Saygıdeğer misafirlerimiz, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Konuşmama başlamadan önce Suriye’de terör örgütlerine karşı Ülkemizin bütünlüğü için amansız mücadele veren şanlı ordumuza başarılar diliyor, bir tek askerimizin bile burnu kanamadan “ Barış Pınarı Harekatının” zaferle sonuçlanmasını temenni ediyorum. Allah Kahraman ordumuzun yardımcısı olsun. Bildiğiniz gibi önümüzdeki günlerde, 29 Ekim Cumhuriyet bayramımız var. Öncelikle şunu söylemeliyim ki Dini ve milli bayramlarımız bizler için kutsaldır. Bayramlarımız bizler için basit etkinliklerle geçiştirilecek sıradan günler değildir. Hele hele siyasete alet edilecek, Partiler arası yarış malzemesi haline getirilecek günler hiç değildir.

 

O yüzdendir ki göreve geldiğimiz günden bu yana gerek dini, gerekse milli bayramlarımızı, içeriğine yakışır maneviyatta ve coşkuyla kutlamak için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye çalıştık. Bundan sonra da tüm bayramlarımızı halkımızla birlikte, omuz omuza, artan coşkumuzla ve layıkıyla kutlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın

 

Değerli Arkadaşlar 17 yıllık Ak parti iktidarı döneminde, özellikle Milli bayramlarımızın kutlanmaktan nasıl imtina edildiğini, hangi bahanelerle iptal edildiğini, dönem dönem nasıl engellendiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Önümde geçmiş yıllardaki milli bayramlarda neler yapıldığı ve milli bayramlarımızın karşısında alternatif olarak hangi etkinliklerin konulduğu ile ilgili kabarık bir liste var. Konuşmamda bunlara değinmeyeceğim.

 

Göreve geldiğimiz tarihten itibaren milli bayramlarımız olan; 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramımızı, 19 mayıs gençlik ve spor bayramımızı, 30 Ağustos zafer bayramımızı; göstermelik bir günlük etkinliklerle değil, halkımızın da yıllarca hasretini çektiği, geniş katılımlı ve haftanın tamamına yayılan içi dolu organizasyonlarla coşkulu bir şekilde kutladık. Yine aynı düşünce ve coşkuyla, Birlik ve beraberliğimizi pekiştirebileceğimiz, birlikte olmanın bizi ne kadar güçlü kıldığını bir kez daha hissedebileceğimiz

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız için de aynı şekilde İzmit Belediyesi olarak haftalar öncesinden çalışmalarımıza başladık. Fakat ne hikmetse bu yıl; 29 ekim cumhuriyet bayramı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, Geçmiş yıllardan farklı olarak Neredeyse ilk defa kentin tüm meydanlarını kullanacak şekilde bir program hazırladığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu durum bir taraftan baktığımızda bizler açısından sevindirici, Diğer taraftan baktığımızda ise oldukça düşündürücüdür Şüphesiz ki; İzmit halkı Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kentin meydanlarını kapatarak zaten meydan fakiri olan kentimizde İzmit Belediyesine bir alan bırakmamasını ve bunun altında yatan gizli engelleme çabalarını anlayacak ve kent tarihine not düşecektir. Fakat bizler her zaman olduğu gibi barışın ve kardeşliğin egemen olduğu, çekişmenin ve kavganın uzak durduğu bir bayram organizasyonu ile her türlü gizli engellemelere rağmen, kimseyi ayırıp ötekileştirmeden, yine binlerce insanımızla birlikte bayramımızı coşkuyla kutlayacağız. Seka Parkı, milli irade meydanını veya kent meydanını belediyemize kapatmış olmaları yıllardır milli bayramların coşkusunu sokaklarda ve caddelerde yaşayan bizler için bir engel değil mutluluktur.

 

Dolayısıyla hangi şartlar altında ve ne şekilde olursa olsun kentimiz yıllar sonra belki de ilk kez ,müthiş bir coşkuyla 29 ekim cumhuriyet bayramını kutlayacaktır. İzmit Belediyesinin kısa görev  süresi içerisinde yapmış olduğu coşkulu bayram kutlamalarının, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üzerindeki olumlu etkileri, bizler için ayrıca sevindirici olmuştur. Değerli Arkadaşlar Şunun bilinmesinde fayda vardır; bizler için bayramlarımızı kutlamak; asla mekan yarışı, siyasi güç elde etme arzusu veya başkaca anlamlar taşımamaktadır. Bizlerin ancak ve ancak bir tek gayesi olabilir. O da tüm bayramlarımızın halkımızla birlikte, omuz omuza, coşkuyla ve heyecanla kutlanabilmesidir. Bundan öte hiçbir kaygımız olmaz ve olamaz. Bu vesileyle; bu yıl 29 ekim cumhuriyet bayramımızı İzmit’imizin kalbinde, Fethiye Caddesinde kutlayacağımızı kamuoyuna duyuruyor Hiç kimseyi ayırt etmeden, tüm halkımızı bu büyük coşkuyu hep birlikte yaşamaya davet ediyoruz.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA