Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 07:36:43
Advert
 

4 parti tek vücut oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde grubu bulunan siyasi partileri grup başkan vekilleri bugün akşam saatlerinde Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacı ile ortak basın toplantısı düzenledi
4 parti tek vücut oldu

Boran KAYALAR - Türkiye’nin Suriye’nin Kuzeydoğusunda terör örgütü PKK Bağlantılı YPG Güçleri karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı altıncı gününe girdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekilleri bugün Büyükşehir belediyesi eski meclis salonunda ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıya AK Parti Grup Başkan Vekili Yaşar Çakmak, CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, MHP Grup Başkan Vekili Özhan Kurt, İyi Parti Grup Başkan Vekili Fevzi Canbaz katıldı. Açıklamanın fikir sahibi olan Saadet Partisi Grup Başkan Vekili Mustafa Gürsoy il dışında olduğu için programa katılamadı. 

 

 

CİNAYET ŞEBEKESİ

Açıklamaya grup başkan vekilleri adına AK Parti Grup Başkan Vekili Yaşar Çakmak yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; Kırk yıldan bu yana karanlık bir İdeolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu bildiğimiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden İnsanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

 

MÜCADELE SÜRÜYOR

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör Örgütü PKK'ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız İçinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

 

BİNLERCE İNSAN BARBARCA KATLEDİLDİ

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı harekatı oluşturmaktadır. DAEŞ, PKK, PYD, aynıdır. Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan İç savaşta tarihin gördüğü en büyük İnsanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca İnsan yurtlarından olmuştur. Binlerce İnsan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

 

ÜLKEMİZE SALDIRILAR DÜZENLENMEKTEDİR

Suriye topraklarının Önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör Örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/ YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme İmkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.

 

BİNLERCE TIR SİLAH YARDIMI

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör Örgütleri Suriye'de yaşanan İç savaşla birlikte ortaya çıkan İstikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite İmkânı bulmuşlardır.

 

ÖZLERİNDE AYNI

Otoritelerini yüzbinlerce İnsanı Öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsa da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin İkiz kardeşidirler.

 

 

AMACIMIZ SURİYELİLERİ GERİ GÖNDERMEK

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA