Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 19:58:36
Advert
Advert Advert
 

'Kocaeli'nin gelirini yüksek buluyorlar'

'Kocaeli'nin gelirini yüksek buluyorlar'
Advert

İlyas Şeker, birçok büyükşehir belediyesinin Kocaeli’nin gelirlerine göz diktiğini ifade ederken, “Özellikle fabrikalar sebebiyle Kocaeli’nin bütçesine aktarılan paranın azaltılmasını istiyorlar. Biz Kocaeli’nin menfaatleri için çalışma yapacağız” dedi

 

YENİDEN MERKEZ İLÇE STATÜSÜ GELEBİLİR

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, yerel yönetimlerle alakalı hazırlanan kanun taslağı ile birlikte yeniden merkez ilçe kavramının oluşabileceğini söyledi. Şeker, “Kocaeli değil ama Antalya ve Muğla gibi iller çok büyük. Bu sebeple yeniden merkez ilçe statüsü gelebilir ve büyükşehirin verdiği bazı hizmetler merkez ilçeye kaydırılabilir. Merkez ilçenin dışındaki belediyelerin de hizmet başlıkları artabilir” dedi.

   

KOCAELİ’NİN GELİRİNİ YÜKSEK BULUYORLAR

ŞEKER, Denizli, Mersin, Gaziantep ve Balıkesir gibi belediyelerin gözlerini Kocaeli’nin gelirlerine diktiğini ifade ederek, “Onlar Kocaeli’nin bütçe payının çok olduğunu ve ortada bir adaletsizliğin olduğunu ifade ediyorlar. Bilindiği gibi genel müdürlüklerin Kocaeli’de olduğu fabrikalardan kesilen verginin yüzde 6’sı’nın yüzde 60’u Kocaeli’de kalıyor. Onlar bu oranın düşürülmesini istiyorlar” şeklinde konuştu.  

 

SADECE KOCAELİ DEĞİL BURSA DA VAR

ŞEKER, “Örneğin o belediyeler, ‘Tüpraş’ın ürettiği ürünü biz de kullanıyoruz fakat verginin tamamı Kocaeli’de kalıyor’ diyorlar. Aynı şekilde ‘Üretimi bizim şehrimizde yapıp genel müdürlük olmadığı için vergiyi başka şehre ödüyorlar’ diyorlar. Bu sebeple Kocaeli’nin gelirlerinin yüksek olduğunu düşünüyorlar” dedi. Şeker, İstanbul, İzmir, Bursa gibi illerin de Kocaeli’yle benzer şekilde eleştirildiğini ifade etti. Haberi 8’de

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA