Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 23:09:46
Advert
Advert
 

Kan bağışı eğitimine hiç kimse katılmadı

Kızılay’ın Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlediği Kan Bağışı Bilinçlendirme Eğitimine kimsenin katılmaması dikkat çekti.
Kan bağışı eğitimine hiç kimse katılmadı
Advert

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda “Kan Bağışı Bilinçlendirme Eğitimi” düzenlendi. Türk Kızılay’ı İzmit Kan Bağış Merkezi tarafından bugün düzenlenen eğitime kimsenin katılmaması dikkat çekti. Binlerce öğrencinin öğretim gördüğü Mühendislik Fakültesi’nde “Kan Bağışı Eğitimine” hiç katılım olmaması eğitimi verecek olan Kızılay yetkilileri tarafından üzüntüyle karşılandı.

 

Kızılay yetkilisi, yapılacak olan eğitimi insan olan her yerde farkındalık yaratarak, kan ve kök hücre bağışı bilincini artırmaya yönelik olduğunu söylerken, boş bir salonla karşılaşmanın kendilerini üzdüğünü belirtti. Boş salonda bir süre bekledikten sonra eğitimi gerçekleştiremeden gitmek zorunda kalan Kızılay yetkilisi, toplum olarak eğitimlere kapalı olunduğunu ifade ederken “Aslında biraz daha farklı açılardan bakmayı denesek başarılara koşabileceğiz. Ama engelleniyor sanırım. Burada, sonraki çalışmalar için hocalarımızdan destek bekliyoruz. Buraya gelip salonu boş bulmak inanın çok üzücü. Keşke dolu bir salonla, bilinci açık öğrenciler burada olmuş olsaydı. Bizlerde güzel bir eğitim ve sonrasında kan bağışı kampanyası yapabilseydik” diye konuştu.
Kızılay tarafından yarın (15.10.2019) ve Perşembe günü (17.10.2019) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda ve gelecek hafta Pazartesi günü (21.10.2019) Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde yeniden “Kan Bağışı Bilinçlendirme Eğitimi“ verileceği öğrenildi.

Kaynak:KOÜHA

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA