Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.06.2020 SAAT 13:43:09
Advert
Advert
 

'Önce çöpleri toplasınlar'

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın “ Sosyal demokratlar belediyeciliği AK Parti’ye öğretiyoruz” sözlerine cevap veren AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş “6 aylık İzmit Belediyesi, köklü Büyükşehir Belediyesine belediyeciliği mi öğretti? Bu kadar abes bir şey olamaz. Önce bir çevreyi temiz tutsunlar, çöpleri toplasınlar” dedi
'Önce çöpleri toplasınlar'
Advert

Arif BULUT  - AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, il binasında gerçekleştirildiği basın toplantısı ile göreve geldiği 5 ay içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. “Geride bıraktığımız 5 ayı, tatil yapmadan, dinlenmeden, polemiklerle değil icraatlarımızla gecesiyle, gündüzüyle dolu dolu geçirdik” diyen Ellibeş, AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu olarak her hafta perşembe günü mahalle toplantılarına katılacağız” dedi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın “ Sosyal demokratlar belediyeciliği AK Parti’ye öğretiyoruz” sözlerine de cevap veren Ellibeş “6 aylık İzmit Belediyesi, köklü Büyükşehir Belediyesine belediyeciliği mi öğretti? Bu kadar abes bir şey olamaz. Önce bir çevreyi temiz tutsunlar, çöpleri toplasınlar” dedi.

 

BU KADAR ABES BİR ŞEY OLAMAZ

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın “ Sosyal demokratlar belediyeciliği AK Parti’ye öğretiyoruz” sözlerine cevap veren AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş “ 6 aylık İzmit Belediyesi, köklü Büyükşehir Belediyesine belediyeciliği mi öğretti? Bu kadar abes bir şey olamaz. Canlı yayın yapmayınca yolsuzluk mu yapılmış olacak. 2007 yılında kısa bir sürede olsa canlı yayın yapılmıştı.  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, diğer tüm şirketlerde de canlı yayın yapma kararı aldı. Önce bir çevreyi temiz tutsunlar, çöpleri toplasınlar. Belediyecilik ihalelerin canlı yayın yapılarak bitecek bir iş değil. Tartışmaları bırakıp, hizmet edelim” dedi.  

 

TAHİR BAŞKANIMIZ HER ALANDA TASARRUF İÇERİSİNDEDİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın makam aracı ile ilgili yöneltilen soruya da cevap veren Ellibeş “Büyükşehir Belediye Başkanı hepimizi temsil ediyor. CHP’li belediye başkanlarının araçlarına bakalım. Tahir başkanımız her alanda tasarruf içerisindedir. Kendisine teşekkür etmemiz gerekiyor. Metro Projesi’nde ki 5 Miyar liralık bir yükü aldı” dedi. İzmit Belediyesinde işten çıkarılan işçilerle alakalı da konuşan Ellibeş “CHP kimsenin ekmeği ile oynamayacağız demiştir. Siz insanların siyasi görüşleri ile uğraşırsanız bunun sonu iyi olmaz. Bende belediye başkanlığı yaptım. Benim belediyemde çalışan herkes AK Partili miydi? Emekliliğine 70 gün kala bir bayan işten çıkarılması hiç hoş değil” dedi.

 

KARARLI BİR ŞEKİLDE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Basın toplantısında Barış Pınarı harekatı ile ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş “ Harekatının amacı sınır güvenliğimizi sağlamaktır. Sivil insanlara karşı teröristler tarafından atılan bombalar var. Bölgedeki tüm teröristleri etkisiz hale getirmek tek amacımızdır. Türk Silahlı Kuvvetlerine bu operasyonunda başarılar diliyorum.  Harekatın bir diğer amacı da Suriye Devletinin toprak bütünlüğünü sağlamaktır. 3.6 milyon Suriyeli misafiri ülkemizde ağırlıyoruz. Bu insanlar güvenli bölgeye yerleştirilecek. Neresinden bakarsak bakalım insanı bir harekat olduğunu görüyoruz. Çok kısa sürede iyi neticeler alınmaya başlandı. Maalesef tüm dünyanın önemli bir kısmı bu operasyona karşı çıkıyor ancak biz kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

TATİL YAPMADAN DİNLENMEDEN

Yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Ellibeş “Göreve geldiğimiz günden bu yana aksatmadan ilçe gezileri, esnaf ve sivil toplum kuruluşu ziyaretlerimizi her hafa aksatmadan yapıyoruz. Bununla birlikte 41 günde genişletilmiş ilçe danışma meclislerimizi, 11 günde 472 mahalle başkanımızla ilçe ilçe toplantılarla bir araya geldik. Her ay milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarımızla koordinasyon ve istişare toplantılarımızı yaptık. Özetle geride bıraktığımız 5 ayı, tatil yapmadan, dinlenmeden, polemiklerle değil icraatlarımızla gecesiyle, gündüzüyle dolu dolu geçirdik” dedi.

 

TEŞKİLATIMIZI YOĞUN BİR GÜNDEM BEKLİYOR

“Amacımız ve hedefimiz bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam etmektir” diyen Ellibeş  “Bildiğiniz gibi, geçen hafta 7.Büyük Kongremizle ilgili takvimi resmen başlattık. 12 Ekim’de delege seçmen listelerimizin ilanıyla başlayan süreç, Kasım ayında delege seçimleri ve Ocak ayından itibaren ilçe kongreleriyle devam edecek. Ardından il kongremiz ve Büyük Kongremizi yapacağız. Kongre takvimi işlerken ve bu süreci en sağlıklı şekilde yürütürken, diğer taraftan teşkilat çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Bu yılsonuna kadar yine il başkanlığı öncülüğünde teşkilatımızı yoğun bir gündem bekliyor” dedi.

 

İSTİŞARE KURULU TOPLANTILARI BAŞLIYOR

Ellibeş sözlerinin devamında “İlk olarak 19 Ekim Cumartesi günü İl İstişare Kurulu Üyelerimizi bir araya getireceğiz. KOTO Sosyal Tesislerinde saat 10.00’da başlayacak toplantıda değerli istişare kurulu üyelerimizden önerilerini alıp, genel değerlendirme yapacağız. AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu olarak, yarından başlayarak her hafta perşembe günü mahalle toplantılarımıza katılma kararı aldık. İl yönetimi olarak, pazartesi günü haftalık olağan toplantımızı gerçekleştirecek, salı günü ilçe toplantılarımıza katılacak, çarşamba günü kadın ve gençlik kolları toplantılarımızı tamamladıktan sonra perşembe günleri de mahalle yönetimleri toplantısında partimizin en uç beylerinin yanında olduğumuzu göstermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

 

ÇAYIROVA İLE SONA ERECEK

Sözlerini sürdüren Ellibeş “Bu toplantılara 50 kişilik yönetim kurulu üyelerimizim hepsi ve ilçelerin bütün mahallelerinde bizi temsilen yer alacak. Ayrıca kadın, gençlik, ilçe başkanlığı ve meclis üyelerimizi temsilen toplam 7 yönetici ile bu toplantılarda olacağız. Bununla birlikte genişletilmiş ilçe danışma meclislerimizde 2.turu da Aralık ayı itibariyle başlatıyoruz. 3 Aralık’ta Kartepe ile başlayacağımız 2.tur danışma meclislerimiz 27 Aralık’ta Çayırova ile sona erecek” şeklinde konuştu.

 

2.TUR DANIŞMA MECLİSLERİ TARİHLERİ

Kartepe 3 Aralık Salı, Derince 4 Aralık Çarşamba, Karamürsel 6 Aralık Cuma, Başiskele 10 Aralık Salı, Darıca 11 Aralık Çarşamba, Gölcük 17 Aralık Salı, Kandıra 18 Aralık Çarşamba, Dilovası 20 Aralık Cuma , Körfez 24 Aralık Salı, Gebze 25 Aralık Çarşamba, İzmit 26 Aralık Perşembe ,Çayırova 27 Aralık Cuma

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7796 TL 6.7526 TL
Euro
EURO
7.6897 TL 7.6591 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA