Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 06:54:15
Advert
 

Akar'dan İbrahim Efe açıklaması

İzmit Belediyesi'nin, işe gitmediği ve kart basmadığı için iş akdine son verdiği İbrahim Efe’yi savunan AK Parti Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz ve Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun sözlerine cevap veren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ‘Kişi Kendinden Bilir İşi’diyerek tepki gösterdi
Akar'dan İbrahim Efe açıklaması

Akar açıklamasında "20 yıldır bu kentte ve AK Parti’li Belediyeler de ATM çalışanları dediğimiz Bankamatik çalışanlarına yine AK Parti Milletvekillerinin sahip çıktığını görüyoruz. Ancak liyakat, adalet anlayışı olmayanların bugün kalkıp bu anlayışı savunmalarını da yadırgamıyoruz" dedi.

 

NE DE OLSA AK Parti VAR DENİYOR
AK Parti’li Belediyelerin CHP’ye geçmesi sonrası bu ve benzeri olayların yaşandığının altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, işe gelmeyip, kart basmayıp daha sonra Belediye tarafından sözlü olarak çağrılan bu kişilerin hiçbir şekilde işe gelmediklerini belirterek ‘ Ne de olsa AK Parti var’ bize sahip çıkarlar diyerek bu yolu seçtiklerini söyledi. Yaşanan sürecinin danışıklı dövüş olduğunu belirten Akar, bu Milletvekili arkadaşlar acaba bu arkadaşın puantajına bakıp iş yerine gelip gelmediğini tespit etmişler mi ? Eğer istiyorlarsa kendilerine puantajını resimli olarak gönderebilirim onlarda odalarına çerçeve yapabilirler dedi.
Mahallemizin çocuğu diyerek AK Parti Milletvekillerinin bankamatik kartı sahibi ancak işine sahip olmayan bu kişinin haksızlığını savunduğuna dikkat çeken Akar, yetim hakkı, adalet, hak demeyip sadece bir kişiyi savunan AK Parti Milletvekillerini millete havale ediyorum dedi.

 

MİLLETİN PARASINI MİLLETE HARCAYAKLAR
Akar, hakkında soruşturma açılmışken, savunması alınmışken dahi işe gelmeyen bu kişilerin avukatlığını yine AK Parti’li Milletvekillerinin yaptığını, aylarca işe gelmeyerek maaş alan bu kişilerin derhal işine son verilmesinin Milletten yetki alan Belediye Başkanlarının görevi olduğunu söyledi.
 Akar, CHP’li Belediye Başkanlarının seçimler öncesinde vatandaşa söz verdiğinin altını çizerek, göreve gelirken millete sizin paranızı sizlere kullanacağız, hak yemeyeceğiz diyen CHP Belediye Başkanlarının bu şekilde işe gelmeden maaş alanlara asla taviz göstermemesi gerektiğini söyledi.
CHP Belediyelerinde particiliğin olmayacağını belirten Akar, Başkanlarımız rozetlerini seçildikleri gün bir kenara bıraktılar. Hangi partiye oy vermiş, gönül vermiş olursa olsun liyakat esas alınacak ve hak edenler hak ettikleri görevlerde millete hizmet edecekler bizlerde bunun takipçisi olacağız dedi.

 

ÖNCE BELEDİYELERİN HESABINI VERİN
AK Parti Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz ve Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun açıklamalarına atıfta bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, savundukları kişi Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı yapacak, Tavşantepe de Muhtarlık yapacak (Ücretli) , Belediye de görev alacak ama işe de uğramayacak.  Akif Yılmaz Bey ve Radiye Hanım bu olaydan yola çıkarak CHP’ye çamur atacak. Haftalardır Belediyeler deki israfı, talanı, borçları, gayrimenkul gelirlerini, temsil giderlerinin nasıl keyfi kullandığını açıklıyorum. Mehmet Akif Yılmaz ve Radiye Sezer Katırcıoğlu neden sesiniz çıkmadı? Neden tek kelime etmediniz? Siz önce bunların hesabını verin ama Milletvekiliyim diyorsanız da bunun hesabını sorun, sonra kalkıp CHP’li Belediyeyi eleştirin.  Çamur ve Çukur anlayışını görmek istiyorsanız da açıkladığım Belediyelerin rakamlarına bakabilirsiniz dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA