Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.08.2019 SAAT 13:07:32
Advert
Advert
 

Kütüphane Haftası başladı

Kütüphane Haftası başladı

İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ile Hızır Reis İlköğretim Okulu, 54. Kütüphane Haftası kapsamında Sabancı Kültür Merkezi’nde program düzenledi. Etkinlik çerçevesinde yarın Türkiye genelinde eş zamanlı kitap okuma organizasyonları tertip edilecek

Boran KAYALAR - 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanan 54. Kütüphane Haftası, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ile Hızır Reis İlköğretim Okulu, 54. Kütüphane Haftası kapsamında Sabancı Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Kütüphane Haftası kapsamında İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü 6 gün sürecek kapsamlı bir program hazırladı. Çarşamba günü de Türkiye genelinde eş zamanlı kitap okunacak. Programa İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, İzmit Belediye Başkanvekili İbrahim Bulut, İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Öztürk Kupşen, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi.

EŞ ZAMANLI KİTAP OKUMA

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve Hızır Reis İlköğretim Okulu tarafından bu yıl 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan 54. Kütüphane Haftası kapsamında bir dizi program gerçekleştirildi. Program kapsamında tiyatro gösterileri, söyleşi, resim sergisi, ödül töreni ve kitap sergisinin gezilmesi etkinlikleri yapıldı. 6 gün boyunca dolu dolu devam edecek Kütüphane  Haftası’nın en önemli programı ise 28 Mart Çarşamba günü saat 12.30 ile 13.00 arasında gerçekleşecek olan Türkiye genelinde eş zamanlı kitap okuma etkinliği. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Hızır Reis İlköğretim Okulu öğrencilerinin tiyatro gösterisi ile devam etti.

YENİ NESİL KÜTÜPHANELER

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, “54’üncüsünü kutlamakta olduğumuz Kütüphaneler Haftası ana teması Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce ‘Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler’ olarak belirlenmiştir. Dünyamız genelinde bilim ve teknolojinin hızla ilerleyişinin doğal sonucu olarak bütün insanlığın hayatı da doğrudan etkilenmiş ve adeta yeni bir dünya kurulmasına ortam hazırlamıştır. Bu bağlamda devletlerin ve milletlerin iç ve dış politikalarında ve toplum hayatında köklü değişikliklerin yaşanmasına sebebiyet vermiştir. Ülkemiz insan açısından konuyu değerlendirdiğimizde, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yansıması sonucu toplum hayatında, sosyal, kültürel, ekonomik, politik, eğitim, sağlık ve daha nice alanlarda önemli değişim ve gelişimler gerçekleşmiş ve beklentilerin farklı boyutlara taşınmasına yol açmıştır.

MESAİ SAATLERİ UZATILDI

Halk kütüphaneleri olarak Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce önemli çalışmalar yapılmakta ve büyük projeler hayata geçirilmektedir. Yeni nesil beklentilerini karşılamak üzere, İl halk kütüphanelerinde mesai saatleri akşam 22.00’a kadar uzatılmış, özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenli ve seviyeli bir şekilde internetten faydalanabilmeleri sağlamak üzere tüm kütüphanelerde internet köşeleri oluşturulmuş, engelli vatandaşlarımız için önemli çalışmalar gerçekleştirilmiştir. KOHA otomasyon programı ile nerede olursak olalım, Bakanlığımıza bağlı bütün halk kütüphanelerindeki kütüphane koleksiyonuna ulaşım imkanı sağlamış, gerek bilgi kaynakları nitelik ve nicelik olarak arttırılmış ve gerekse okuyucu hizmetleri içerik çeşitlilik anlamında zenginleştirilmiştir.

KÜTÜPHANEYE DAVET EDİYORUZ

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü olarak gerek Sabancı Kültür Sitesi’ndeki yerimizde ve gerekse müdürlüğümüze bağlı Zübeyde Hanım Halk Kütüphanesi ve Nazım Oğuz Çocuk kütüphanelerinde eğitimli, kültürlü ve güler yüzlü personelimiz, konforlu salonlarımız ve zengin koleksiyonumuzla, kütüphaneden faydalanmak ve kütüphane üyesi olarak evlere ödünç kitap almak, internet kullanmak ve sürekli yayın okumak üzere tüm hizmetlerimiz kesinlikle ücretsizdir. 08.30 – 22.00 saatleri arasında hizmet veren kütüphanemize tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Protokol konuşmaları ve Hızır Reis İlköğretim Okulu’nun gösterilerinin ardından programda Kocaeli İl Halk Kütüphanesi’nden en çok kitap alan yetişkinler Allahverdi Güney, Gülşah Başkonak ve Yelde Topaç ile öğrenciler Halil İbrahim Erdin, Recep Nur Baki Aydın ve Melike Akkaraman’a İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İzmit Belediye Başkanvekili İbrahim Bulut ile İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen tarafından ödülleri takdim edildi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7234 TL 5.7006 TL
Euro
EURO
6.3406 TL 6.3153 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA