Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 10.07.2020 SAAT 17:55:58
Advert
Advert Advert
 

'Veda etmiyorum bir gün geri geleceğiz'

Hizmet İş üyeleri ve Tavşantepe Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar işe gelmemesine rağmen ücret alması sebebiyle disipline sevk edilen ve işten atılan İbrahim Efe’ye destek vererek, Hürriyet’i protesto etti
'Veda etmiyorum bir gün geri geleceğiz'
Advert

 

Burçin SAĞLAM AYSU - Boran KAYALAR - Hizmet İş üyeleri ve Tavşantepe Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar işe gelmemesine rağmen ücret alması sebebiyle disipline sevk edilen ve işten atılan İbrahim Efe’ye destek vererek, Hürriyet’i protesto etti. İzmit Belediyesi önünde İbrahim Efe, Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy, sendika üyeleri ve Tavşantepeliler yer aldı. Eyleme Hak-İş Konfederasyonu da destek verdi. Katılanlar, "İbrahim Efe yalnız değilsin" sloganları attı. 

 

 

BU ANLAYIŞ HİZMET VEREMEZ

Belediye önünde konuşan Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “Yıllardır kadrolu işçi olan İbrahim Efe ve diğer arkadaşlarımıza yapılan hukuksuz uygulamayı protesto ediyoruz. Üyelerimiz ikna odalarında baskı altına alınmıştır. İşbaşına geldiğinden beri işçinin aşıyla işiyle uğraştılar. Hala bankamatikçi söylemiyle zemin oluşturmaya çalışıyorlar. İzmit'te bankamatikçi işçi yoktur. Bankamatikçi arıyorlarsa amir yapılan isimlere baksınlar. Bu anlayış İzmit'e hizmet veremez” ifadelerini kullandı.

 

BEN 20 YILDIR BELEDİYEDEYİM

Ardından konuşan İbrahim Efe, “Mesele benim işsiz kalmam değildir. Mesele onurumuzdur. Ben onurumu marketten almadım. Ben bu kentin sokaklarında onurumu kazandım. Benim bir ailem var. Sayın başkan da bir anne. Beni karşısına alıp, iş akdimi feshetsin. Fabrikalardan çıkan işçilere gidiyordu. Bugün aynısını kendisi yapıyor. 20 yıldır belediyedeyim. 5 buçuk yıldır da muhtarım. 2014'te ve 2019'da mahallem beni muhtar seçti” diye konuştu.

 

 

YAPMADIĞIM İŞİ AÇIKLASINLAR

Efe sözlerini, “Ne muhtarlıkta ne de belediyede yapmadığım bir işi açıklasınlar kendim istifa edip haklarımdan feragat edeceğim. Benim amirim Erdal Kahveci, verilen görevi yerine getirmediğimi söylesin. Ben alın terinin ne demek olduğunu iyi bilirim. Ben işçi babanın oğluyum. Mahremiyetimizle oynanarak işten çıkarıldık” şeklinde sürdürdü.

 

 

ÇALIŞMA SAATİM 24 SAATTİR

Efe sözlerinin sonunda, “Süreci anlatacağım. Çalışma sistemim 24 saat esasına göredir. Görevimi layıkıyla yerine getirdim. Muhtarlar toplantısında sorunları dile getirmemize tahammülleri yok. Ayrıcalık istemedim. İşime sahip çıkacağımı yeni müdüre de ilettim. Siyasi nedenlerle şahsıma saldırılar oldu. Bundan sonrası bizim için başlangıçtır. Düzmece belgelerle iftiralarla kendilerini haklı çıkarmak için çırpınacaklardır. Kendisi bizim de belediye başkanımızdır. Biz muhtar olarak talep edeceğiz kendisi de yapacak. Ülkenin böyle sıkıntılı döneminde böyle bir eylem yaptığımız için çok özür dilerim" dedi

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Üye resim
asla
asla halkın parasını malını hızmetını gasp
edenler unutulmaz cok dogru
Toplam 1 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA