Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 06:55:30
Advert
 

İzmit Belediyesi: Efe, 1453 iş günü içerisinde 145 iş günü kart bastı

İzmit Belediyesi: Efe, 1453 iş günü içerisinde 145 iş günü kart bastı

İzmit Belediyesi İbrahim Efe'nin işten çıkarılması hakkında açıklama yaptı. Belediye açıklamasında," İbrahim Efe, 2017 ve 2018 yılında, o dönemde uygulamada olan parmak basma işlemini hiç gerçekleştirmemiştir. Ayrıca 2019 yılında da kendisinden savunma istenen tarihe kadar herhangi bir şekilde kart basmamıştır. Kendisinden savunma istenen 19/08/2019 -  11/09/2019 tarihleri arasında da kart basmamış, 12/09/2019 tarihinden sonra da sadece 12 iş günü kart basmıştır. İbrahim Efe’nin 2014 yılından bu yana 1453 iş günü içerisinde sadece 145 iş günü kart basma işlemini gerçekleştirdiği tespit edilmiştir." dedi

 

ASILSIZ BİLGİLER

Son dönemde kamuoyunu gereksiz şekilde meşgul eden ve değerli halkımızın sürekli olarak asılsız bilgilerle galeyana getirilmeye çalışıldığı İbrahim Efe’nin işten çıkarılmasıyla ilgili İzmit Belediyesi tarafından açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

 

NİHAİ KARAR VERİLMİŞTİR

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Belediyemiz bünyesinde iş barışını bozan, iş arkadaşlarına kötü örnek olan hiçbir harekete izin verilmemektedir. İzmit Belediyesinde çalışmakta iken parmak okutması ve sonrasında kart okutması gerekirken, işe gelmeyerek sadece Belediyemizin işlerini değil, vatandaş hizmetini de aksatan İbrahim Efe hakkında idaremiz nihai kararı vermiştir.

 

KARA LEKE

Ancak ne var ki bu haklı kararın ardından bilinçli bir şekilde Tavşantepe Mahallesinin değerli halkı ve kamuoyu yanlış bilgilerle yanıltılmaya çalışılmıştır. Özellikle emeğin yanında olması gereken Hizmet İş Sendikası tavrını emekçiden yana değil, kanunda ve kamu vicdanı karşısında hiçbir yeri olmayan, işe gelmeden maaş almayı destekleyen bir uygulamayı savunarak, sendikal tarihe kara leke olarak düşecek uygulamaya imza atmıştır. Ayrıca özellikle Tavşantepe Mahallesi anlamsız bir şekilde kışkırtılmış, mağduriyet yaratılma çabası içerisinde girilmiştir.  Ekte İbrahim Efe’nin işe gelmediği günlerin kamuoyuna açıklanması, gerçeğin açığa çıkması açısından zorundalık haline gelmiştir.

 

HİÇ KART BASMADI

İbrahim Efe, 2017 ve 2018 yılında, o dönemde uygulamada olan parmak basma işlemini hiç gerçekleştirmemiştir. Ayrıca 2019 yılında da kendisinden savunma istenen tarihe kadar herhangi bir şekilde kart basmamıştır. Kendisinden savunma istenen 19/08/2019 -  11/09/2019 tarihleri arasında da kart basmamış, 12/09/2019 tarihinden sonra da sadece 12 iş günü kart basmıştır. İbrahim Efe’nin 2014 yılından bu yana 1453 iş günü içerisinde sadece 145 iş günü kart basma işlemini gerçekleştirdiği tespit edilmiştir.

 

Bu sebepledir ki, gerek İbrahim Efe’nin, gerekse Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı İdris Ersoy’un halk üzerinde yaratmaya çalıştığı baskı ve oynadığı algı oyunlarının hiçbir karşılığı yoktur. Haksızlığı savunan Hizmet İş Sendikası’nı insanların algılarıyla oynamak ve siyaset yapmak yerine sendikacılık görevlerini yapmaya davet ediyoruz. Değerli halkımızın da bu bilgiler ışığında daha duyarlı olmasını diliyoruz.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Üye resim
Emre Yılmaz
2004 yılında Akp Büyükşehir’i kazanınca, İzgaz’ın da başına geçti. Burada ilk işleri ben ve benim gibi değişik iş kollarında görev yapan, yaklaşık 15-20 Chp’li arkadaşımı sayaç okuma ve gaz kesmeye vermek oldu. Akp’li yöneticiler sabahları odamıza gelip sürekli bizi işten atma tehditinde bulunarak taciz etti. Bizler ise tüm baskılara rağmen ekmeğimize sahip çıkmak için bunları sineye çektik ve işimize sarıldık. Gün oldu sayaç okurken yaralandık, gün oldu gaz keserken hırpalandık ama asla işe gelmemezlik yapmadık. Birgün Akp’li yöneticiler Sayaç Okuma bölümünü özelleştirdiklerini söyleyip, tazminatlarımızı vererek, bizleri işten attı. Sesimizi duyurmak için Sabri Yalım Parkı’na çadır kurduk ve hakkımızı aramaya başladık. Birçok İzmitli vadandaş gelip bizim geri dönmemiz için imza atıp, destek verdi. Topladığımız binlerce imzayı, Akp’li yöneticilere iletmek istedik ama hiç birinin umrunda olmadı. Bugün birileri kalkmış, 1453 günde sadece 145 gün işe gelen insanın işine son verilmesini protesto etmeye çalışıyor. Şimdi yorum sizin. Haksızlık kime yapılmış?
Toplam 1 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA