Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 08:13:08
Advert
 

'Onun adamı,bunun adamı dönemi bitti'

AK Parti İl İstişare Kurulu toplantısında konuşan Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş “ Çok daha güçlü siyasi aktörlerle yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Ahbap çavuş ilişkileri, onun adamı bunun adamı dönemi bitmiştir. Kimseyi taşıyacak gücümüz yok” dedi.
'Onun adamı,bunun adamı dönemi bitti'

Arif BULUT -AK Parti İl İstişare Kurulu toplantısı AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımı ile Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Programa Genel Başkanvekili Prof. Dr. Kurtulmuş’un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Milletvekilleri Fikri Işık, Cemil Yaman, Emine Zeybek, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz,  eski Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, eski AK Parti İl Başkanları Şemsettin Ceyhan, Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, il istişare kurulu üyeleri ve partililer katıldı. 

 

KOCAELİ TEŞKİLATLARI HER ZAMANKİ YERİNDE
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “ Her zaman Kocaeli örnek teşkilat yapısı ile parmak ile gösterildi. Her zaman bu mirası koruyup, ülkemizin geleceğine emin adımlarla yürüyen Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği vermeye devam edeceğiz. Barış Pınarı Harekatında terörle mücadele eden tüm silahlı kuvvetlerimize teşekkür ediyoruz. Tüm dünya bir kez daha gerçeği görmüştür. Siz eğer haklı davanızın arkasında durursanız sonuç başarı oluyor. Cumhurbaşkanımız bu kararlı duruşu sergilemiştir. İl Başkanlığı görevini aldığım 24 Mayıstan tarihinden buyana teşkilatımız için ülkemiz için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Göreve geldiğim ilk günden itibaren bir kez daha gördük ki Kocaeli Teşkilatları her zamanki yerinde. Dip diri ve Türkiye’ye örnek bir yapıdadır” dedi.  

 

 

MİLLET BAHÇESİ SÖZÜ ALDIK
Ellibeş’in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “ Gerçek liderler fırtınalı denizlerde belli olur. Çok şükür liderimiz  bizi yine fırtınadan çıkararak limana ulaştırdı. Göreve geldiğimiz günden buyana sizlerin güvenine layık olmak için tüm belediye başkanı arkadaşlarımızla gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Gebze- Darıca arasında yapılmakta olan metronun devir işlemleri dün attığımız imza ile tamamlandı. Metroyu yapsaydık yatırım yapamazdık, yatırım yapsak metroyu yapamazdık. Çok şükür hem yatırım hem de metromuzu yapıyoruz. Tramvay çalışmalarımız bir yandan devam ediyor. Kuruçeşme’ye kadar çalışmalar sürüyor. Diğer bir amacımız da şehir hastanelerinin bitişini tramvay çalışmalarıyla birleştirmektir. Ayrıca millet bahçeleri için Sayın Çevre Bakanımızla görüştük. Gebze’deki askeri alanda millet bahçesinin yapılacağı müjdesini bugüne kadar sakladım” şeklinde sürdürdü. Ayrıca Gölcük için de bir millet bahçesi sözü aldık. Yine burada fuar içerisinde bir alan kamusal hizmete açılacak ve yeşil alan olması için kamulaştırılması yapılacak. Bir müjde de Dilovası’ndaki kömürcüler OSB alanının kaldırılması konusunda da çalışmalar başlatıldı. Dilovası’ndaki kardeşlerimiz için önemli bir adım olacak” şeklinde konuşmasını sonlandırdı. 

 

 

AK PARTİ DİĞER SİYASİ PARTİLERDEN FARKLIDIR
Büyükakın’ın ardından konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş “ Kocaeli Teşkilatı denince aklımıza aldığı tüm sorumlulukları eksiksiz yerine getiren, yerinde duramayan bir teşkilat geliyor. AK Parti diğer siyasi partilerden farklıdır. 18 yıldır iktidarda olmanın ötesinde AK Parti bir dava partisidir. Her gün kendi medeniyetimizi yeniden inşa etmenin çabası içerisindeyiz. Türkiye Barış Pınarı operasyonuna bir günde başlamadı. Önce bölgede bu terör örgütlerinin nereden çıktığı sorusunu sormak gerekiyor. 100 yıl önce Osmanlı’nın yıkılışının ardından Ortadoğu’da haritalar cetvel ile çizildi. Aradan 100 geçtiği halde bölge halkları birbirlerinden kopmadılar, düşman olmadılar. Haritada bölemedikleri insanları gönülleri ile bölmeye çalışıyorlar. Ellerine aldıkları kirli maşalarlar kullanıyorlar. Bu örgütlere bu silahları kim verdi? Amaç bölgedeki halkları bir birlerine düşman etmektir. 40 yıldır Türkiye’nin başına bela edilen PKK’nın adı değiştirilerek, Suriye’ye bir şekilde yerleştirildiler. Amaçları bölge halklarını bir birlerine düşman etmekti” dedi. 

 

HARİTALARIN YENİDEN ÇİZİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Sözlerine devam eden Kurtulmuş “ Bu oyunu gören tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dı. Ve oyunu bozarak yolumuza devam ediyoruz. Bu olaylar olurken gülerek olayları izleyen bir ülke vardır. Biz bu oyunları bozarak, haritaların yeniden çizilmesine müsaade etmeyeceğiz. Türkiye yeni bir sürecin içerisine girmiştir. Terörle mücadele 3 yılı aşkın dostumuz sandığımız ülkeden insansız hava aracı almayı bekledik. Kötü komşu, bizi ev sahibi yaptı. Türkiye kendi göbeğini kesmeye karar verdi ve insansız hava arıcını yapabilir hale geldi. Biz bunu yapmasaydık, onlardan aldığımız insansız hava araçlarını harekatlarda kullanmamıza izin vermezlerdi. S-400’lerin geliş tarihide bağımsızlığımızı herkese ilan ettiği çok önemli bir günüdür. İnşallah kendi hava savunma sistemimizi de yapacağız. Türkiye’nin nerede ne şekilde hareket edeceğini gösterdik. Türkler konuşur konuşur harekete geçmez sananlar ne kadar kararlı ve ciddi olduğumuz gördüler. 

 

HERKES CUMHURBAŞKANIMIZ GİBİ OLMALIDIR
“Eğer sözler yerine getirilmez ise Türkiye kaldığı yerden devam edecektir” diyen Kurtulmuş “ Bunlara verdikleri silahlar da imha edilecektir. Sahada güçlü olmayanın, masada güçlü olma şansı yoktur. Bu yüzden saha güçlü, masada güçlü olarak yola devam edeceğiz. Türkiye mektuplarla hizaya sokulacak bir ülke değildir. Türkiye o mektubu çöp kutusuna atarak yoluna devam etmektedir. Biz tam bağımsızlık istikametinde yolumuza davam ediyoruz. Barış harekatında Türkiye’nin kullandığı mühimmatların çoğu yerli ve millidir. Şuanda yüzde 70’lerde olan savunma sanayimiz daha ileri gidecektir. İnsanların Cumhurbaşkanımızın siyasi karizmasının arkasına sığınarak siyaset yapma dönemi bitmiştir. Teşkilatımızda görev yapan herkesin Cumhurbaşkanımız gibi olmalıdır” dedi.

 

KİMSEYİ TAŞIYACAK GÜCÜMÜZ YOK
Kurtulmuş sözlerinin sonunda “Bu siyasi hareket kendisini taşıyamayanları sırtında taşıyacak bir konumda değildir. Çok daha güçlü siyasi aktörlerle yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Ahbap çavuş ilişkileri, onun adamı bunun adamı dönemi bitmiştir. Kimseyi taşıyacak gücümüz yok. AK Parti 31 Mart seçimlerinin açık ara birinci partisidir. Karşımızda ki ittifakın tek ortak yanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. AK Parti’den ayrılıp başka parti kurulursa ne olur diye soruluyor. Başkalarının ne yapacağı umurumuzda değildir. Biz doğru inşalarla, kardeşler topluluğu olarak yolumuza devam edeceğiz. AK Parti yerli ve milli bir partidir. AK Parti demokrat bir partidir. Bütünlük ve birlik içerisinde koşar adım yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA