Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 16:22:02
Advert
Advert
 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk İzmit'e gelecek

Gazi Mustafa Kemal Atatürk İzmit'e gelecek
Advert

Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutlama programı kapsamında; Valiliğimizin Koordinasyonunda, İzmit Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Nikomedya Lions Kulübü’nün katkılarıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamı boyunca yanından ayrılmayan çocukluk ve silah arkadaşı Salih Bozok’tan intikal eden birçok tarihi belge ve obje emanetlerinin yanı sıra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’in manevi oğlu olan Y. Mimar, Diplomat ve Tarihçi yazar Eriş Ülger Bey’in şahsi koleksiyonu ile Atatürk’e ait çok özel eşyaların yer alacağı 'Büyük Dahi/ Gazi Mustafa Kemal Atatürk İzmit’te' Müze-Sergi 28 Ekim 2019 - 31 Ocak 2020 tarihleri arasında tarihi İzmit Gar binasında İzmit halkının ziyaretine açılacak.
 

 

İZMİT GAR BİNASINDA
 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Yıldönümü ve Atatürk’ün İzmit’te gerçekleştirdiği basın toplantısının yıldönümü olan Basın Onur Günü olan 16-17 Ocak tarihlerinde sergimiz ziyaretçilere açık bulundurulacak. Sergide; 150 objenin yanı sıra, bir kısmı daha önce hiç yayınlanmamış Gazi Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafları yer alacaktır. “Büyük Dahi/Gazi Mustafa Kemal Atatürk İzmit’te” isimli sergide,  Atatürk'ün bugüne kadar yayınlanmamış 150 fotoğrafı, son kez içtiği kahve fincanı, Atatürk'ün kullandığı gaz lambası, çeşitli kıyafetlerine kadar çok farklı objelerin yanı sıra Time Dergisinin Atatürk kapaklı orijinal baskısı gibi nadide eserler yer alacak. Yaklaşık 3,5 yıllık süreçte hazırlanan sergide, aynı zamanda Zübeyde Hanım, Latife Hanım ve Fikrîye Hanım’a ait eşyalar da görülecek. Sergi 28 Ekim 2019 tarihinde saat 13.30’da İzmit Tarihi Gar Binasında açılacak ve 31 Ocak 2020 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA