Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 27.09.2020 SAAT 23:18:56
Advert
 

'Üyelerimiz odayı evi gibi görmeli'

İMO’nun şubat ayında gerçekleştireceği kongrede aday olan İnşaat Mühendisi Saliha Belkıs Akbal, gazetemizi ziyaret etti. Hedeflerini anlatan Akbal, “Odayı üyelerin evi gibi göreceği aidiyet duygusunu hissettikleri bir yer yapmak istiyoruz. Odaya kadın eli değsin istiyoruz” dedi
'Üyelerimiz odayı evi gibi görmeli'
Advert

Nurdan AKBAŞ - TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası’nın 12. olağan kongresi Şubat ayında gerçekleştirilecek. 2 bin 700 üyesi olan İMO başkanlığına aday olan İnşaat Mühendisi Saliha Belkıs Akbal gazetemizi ziyaret etti, hedeflerini ve projelerini anlattı. Mesleğe Kocaeli’de başlayan ve 18 yıldır mühendislik yapan, alanıyla alakalı odalarda aktif görevlerde bulunan Akbal, “İnşaat alanında kadın yoğunluğu çok az. Yönetimlere bile girmek çok zor. Biz bu alanda kadının konumunu güçlendirmek istiyoruz. Bizim de bu meslekte var olduğumuzu göstermek istiyoruz. Odaya kadın eli değecek” dedi.

 

AİDİYET HİSSETMELİLER

Açıklamalarını sürdüren Akbal, “TMMOB üyeleri olarak odalarımız güçlü tutmalıyız. Hakkımızı savunacak başka bir oda yok. Odayı üyeye evi gibi hissedebileceği, aidiyet duygusu hissettiği bir yer yapmak istiyoruz” ifadesini kullandı. Hedef ve projelerinden de bahseden Akbal, mezun olan öğrencilerin piyasada iyi bir iş bulabilmesi için eğitim programları uygulayacaklarını söyledi.

 

HER ÜYEYE BİR FİDAN

Gerçekleştirmeyi düşündükleri projeleri anlatan Akbal, “Eğitimlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri yapmak istiyoruz. Müzik grubu oluşturmak gibi bir hayalimiz var. Aidatını ödeyen her üye adına bir fidan dikmek istiyoruz. Oda gelirlerini artıracak projeler hayata geçireceğiz. Ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri genç işsizlik. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da gençlerimizin iş bulabileceği bir platform oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

ODA, SİYASET ÜSTÜ OLMALI

Deprem konusunda da açıklamalar yapan Akbal, deprem bilincine katkı sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını, sadece mühendislerin değil vatandaşların da odadan teknik destek almaları için çalışmalar yapacaklarını kaydetti. Ayrıştıran değil birleştiren bir oda hayali kurduklarını dile getiren Akbal, “Odalar siyaset üstü olmalı. Doğru ve teknik kararlar alabilmek için bu son derece önemli. Siyasete mesafeli olunursa başarı gelir. Biz diyoruz ki birlikte hareket edelim. Biz olalım” dedi. Diğer adaylar mevcut başkan Kahraman Bulut ve Halil Ardıç’la da bir araya geldiklerini söyleyen Akbal, dostluk mesajları verdi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA