Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 05:44:24
Advert
Advert Advert
 

Sanayi Mahallesi İlkokul İstiyor

Sanayi Mahallesi sakinleri, okula giden çocukları için mahallelerine bir ilk ve ortaokul istiyor. Bu amaç için yola çıkan muhtar İsmail Moğultay, okul için bağışlanan 7 dönümlük arazi olduğunu belirtti
Sanayi Mahallesi İlkokul İstiyor
Advert

 

Merhaba sevgili okur.

Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak her hafta bir mahallemizin misafiri olacağız.

Şehrimizin mahallelerinde yerel seçimlerden bugüne kadar neler yapıldı, hangi çalışmalar devam ediyor ve ne gibi eksiklikler var hepsini yerinde gezecek siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Bu haftaki ilk durağımız Sanayi Mahallesi.

İzmit'in önemli mahallerinden olan Sanayi Mahallesi'ni muhtarı İsmail Moğultay ile birlikte gezdik.

Mahalle muhtarı İsmail Moğultay, Demokrat Kocaeli Gazetesi'ne hem mahallede yaptıkları çalışmaları anlattı hem de yapılması gerekenleri gösterdi.

Moğultay'ın muhtarlıkta ilk dönemi; 32 yaşında, genç ve dinamik.

2 bin 393 nüfuslu olan İzmit'in yüzölçümü bakımından da büyük mahalleri arasında yer alan Sanayi Mahallesi, 41 AVM'den başlayarak Naila Cafe'ye kadar alanı kapsıyor. Bu alan içerisinde Sanayi Sitesi de yer alıyor.

 

 

HUKUKİ ENGEL YOK

 

SANAYİ Mahalle Muhtarı İsmail Moğultay, mahalle sakinlerinin evlatları için bölgeye bir ilk ve ortaokul istediğini bunu için yetkililere taleplerini ilettiklerini söyledi. Moğultay, "Ne yazık ki yıllardır mahallemizde bir okul yapılmadı. Mahallemize en yakın olan okul Körfez Mahallesi'ndeki Türk Pirelli İlkokulu. Mahallemizdeki çocuklar her gün sabah-öğle-akşam bu okula gitmek zorunda kalıyor. Biz mahallemize okul yaptırılması için çok uğraşıyoruz. Okul yapılacak 7 dönümlük arazimiz bile var. Mahallemizde Hayrettin Uzun Caddesi'nde okul için bağışlanan 7 dönümlük arazi için hukuki hiçbir engel yok.


 

ARAZİ HAZIR BEKLİYOR

 

Biz gerekli yerlere dilekçelerimizi verdik. Ancak yetkili kurumlar mahallenin nüfusu az diye bu isteğimize sıcak bakmadı. Eğer buraya bir ilk ve ortaokul yaptırılırsa mahallemiz ciddi anlamda rahat edecek. Aileler evlatlarının Körfez Mahallesi'ne kadar her gün gidip gelmesinden dolayı endişe içerisinde. Küçücük evlatları için korkuyorlar. Umarız yetkililer okul talebimizi yerine getirmek için güzel bir projeye imza atar. Benim şuan için tek amacım mahallemize bir okul kazandırmak. Bu konu için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bir dilekçe yazdım kendisiyle bu konu hakkında konuşacağım. Eğer önümüzdeki yerel seçimlere kadar bu okul konusunu çözemezsem bir daha aday olmayı düşünmüyorum " dedi.

 

ŞİMDİYE KADAR NELER YAPILDI?

 

SANAYİ Mahallesi Muhtarı İsmail Moğultay, şimdiye kadar mahallede bozuk olan yolların düzeltildiğini ve birçok kola araçların hızlı gitmemesi için kasisiler konduğunu söyledi ve ekledi: "Özellikle çocuklarımız için yollara hız kesici kasisler koyduk. Burada okul olmadığı için çocuklarımız en yakın mahallemiz olan Körfez Mahallesi'ndeki okula gidiyor. Bu yüzden çocuklar için gidiş güzergahındaki yolu düzenledik ve kaldırımlar yaptık. Mahallemizde yer alan parkların düzenini ve çevre düzenlemesini tamamladık. Aynı zamanda çocukların daha güvenli ortamda oynayabilmesi adına parkın etrafını çevirdik.

 

AİLE SICAKLIĞINDA

 

Ben muhtar seçildikten sonra ilk kez mahallede Ramazan ayında bir iftar programı düzenlendi. Mahalleli hep birlikte oruçlarını açtı çok güzel bir aile sıcaklığı yaşandı. Sadece iftar programı da değil aynı zamanda birçok yardımseverin destekleriyle ve imece usulüyle ihtiyaç sahibi insanlara maddi anlamda destekler sağladık. Sadece Ramazan ayında da değil her zaman ihtiyacı olan vatandaşımızın yardımına koşmak için çabalıyoruz. Mahalleli gece gündüz her zaman kapımı çalabiliyor istediği zaman beni telefonla arayabiliyor."

 

HALK EKMEK NEREYE GELECEK?

 

 

Sanayi Mahallesi Köprübaşı Caddesi'ndeki bu alana Büyükşehir Belediyesi tarafından halk ekmek satış noktası konulacak. Muhtar Moğultay mahallelerine kurulacak halk ekmek satış noktasının kendileri için güzel bir karar olduğunu dile getirdi.

 

 

Muhtar Moğultay, şimdiye kadar özellikle yollar üzerinde durduklarını, asfalt, kaldırım ve kasis gibi eksikleri tamamladıklarını dile getirdi. Okul yolunda çocuklar zorluk çekmesin diye kaldırım çalışmasını kısa sürede hallettiklerini paylaştı.

 

 

Çocukların daha huzurlu oynayabilmesi için mahalledeki oyun park alanlarının etrafına çitler çekildi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Röportajlar haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA