Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 23:22:40
Advert
Advert
 

KBB’ de promosyon ücretleri belirlendi

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan 9 bin kişiyi ilgilendiren promosyon ihalesi bugün Büyükşehir Belediyesi binası meclis salonunda gerçekleştirildi. Maaşların kendi bankasından ödenmesi karşılığında bankalar, Büyükşehir çalışanlarına bir kereye mahsus verecekleri promosyon ücretlerini belirledi.
KBB’ de promosyon ücretleri belirlendi
Advert

Boran KAYALAR-Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl promosyon miktarlarının alt limiti 3 bin lira olarak belirlendi. Söz konusu ihalede Büyükşehir Belediyesinde çalışan memur, sözleşmeli memur ve kadrolu işçilerin yanı sıra , Ulaşım Park A.Ş., A.Ş., ve İSu'da görev yapan yaklaşık 9 bin kişiyi ilgilendiriyordu.

 

6 BANKA BAŞVURU YAPTI
Yıllık 450 milyon TL ve aylık yaklaşık 40 milyon TL’ lik nakit akışının sağlanacağı ihaleye 6 banka katıldı. Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Türkiye İş Bankası yullık 450 milyon lirayı bulan maaş ödemelerinin kendi bankalarından yapılması için başvuru yaptı. 

 

TEKLİFLER
İhalenin ilk turunda 6 bankanın kapalı zarf usulüyle teklifleri alındı. İlk turda zarflar açıldı ve promosyon teklifleri şu şekilde oldu; Türkiye İş Bankası: 3.000 TL Vakıfbank: 2.500 TL Akbank: 2.136 TL Ziraat Bankası: 1.800 TL Garanti Bankası: 1.362 TL Halk Bankası: 1.080 TL

 

İKİ BANKA ELENDİ 
İhalede ilk teklifler zarflar açılıp okunduktan sonra ikinci bölüme geçildi. İlk tekliflerde 1.750 liranın altında olan Garanti Bankası ve Halk Bankası düşük teklif verdiklerinden dolayı açık arttırma usulü ile gerçekleştirilen ikinci bölüme katılamadı.

 

ÜÇ BANKA ÇEKİLDİ
Açık arttırma usulü ile gerçekleştirilen promosyon ihalesinin ikinci turunda Ziraat Bankası ve Akbank ihaleden çekildi. İkinci turda; Vakıfbank 3.020 TL’lik teklif verdi ve Türkiye İş Bankasını geçti. Türkiye İş Bankası ikinci turda teklif vermedi. İhale komisyonu Vakıfbank’tan 3 bin 20 liralık teklifini arttırmasını istedi. 

 

3 BİN 50 LİRA ÖDEME
İlerleyen dakikalarda Vakıfbank teklifinde kişi başı 30 TL’lik bir daha fiyat artırımına gitti. Teklif 3 bin 50 liraya çıkarıldı. Ancak ihale komisyonu bu tekliften de memnun kalmadı. Vakıfbank’tan bir jest yapılması daha istendi. Ancak Vakıfbank fiyat artırımı yapmadı. Böylece Kocaeli Büyükşehir Belediyesindeki promosyon ihalesi tamamlanmış oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde maaşların mevcutta yatırıldığı banka olan Vakıfbank, önümüzdeki günlerde yaklaşık 9 bin Büyükşehir personeline 3 bin 50 lira promosyon ödemesi yapacak. Bilindiği gibi daha önce Büyükşehir çalışanları yine 3 yıl için 1700 lira promosyon parası almıştı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7699 TL 6.7429 TL
Euro
EURO
7.5927 TL 7.5624 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA