Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 22:44:22
Advert
Advert
 

Hürriyet, O İşçilerin Yerini Değiştiriyor

İzmit'te sular bir türlü durulmuyor. Son zamanlarda işçilerin görev yerlerinin değiştirilmesiyle gündeme gelen İzmit Belediyesi'nde yine bir değişim kararı alındı
Hürriyet, O İşçilerin Yerini Değiştiriyor
Advert

Burçin SAĞLAM AYSU - GEÇTİĞİMİZ aylarda İzmit Belediyesi'nin yan şirketi olan BEKAŞ kadrosunda zabıta destek personeli olarak çalışan Kamil Akgül ve Adem Özalay, geçtiğimiz aylarda temizlik işlerine gönderilmişti. Ancak Kamil Akgül ve Adem Özalay, zabıta müdürlüğündeki görevinden ayrılmayarak yeni birimdeki görevlerine başlamamıştı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kent gündeminde uzun süre konuşulan işçilerin işine son vermişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise bu iki işçiyi Büyükşehir kadrosuna almıştı.

 

YENİ İSİMLERİ GÖNDERİYOR

Öte yandan bir de İbrahim Efe krizi yaşanmıştı. Tavşantepe Mahalle Muhtarı ve Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı olan İbrahim Efe, işe gelmediği için Hürriyet tarafından işten çıkarılmıştı. Büyükakın bu kararı siyasi bulduğunu açıklayarak Efe'yi Büyükşehir Muhtarlar Birimi'nde işe almıştı. Efe'nin ardından başkan Fatma Kaplan Hürriyet'in yine birkaç işçinin yerini değiştirdiği öğrenildi.

 

TEMİZLİK İŞLERİNE

Alınan bilgilere göre; başkan Fatma Kaplan Hürriyet, uzun süredir ulaşım müdürlüğünde çalışan bir işçiyi, bugün itibariyle temizlik işlerine gönderdi. Ulaşımda şoför olarak çalışan bu işçi şimdi temizlik işlerinde çalışacak. Sadece ulaşımdaki bu işçi de değil farklı müdürlüklerden çalışan birçok işçinin temizlik işlerine göndereceği öğrenildi. Hürriyet'in bu kararının özellikle AK Parti tarafından siyasi bulunduğu alınan duyumlar arasında.

 

AMİRİ ÇÖP ARKASINA VERDİLER

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde amir olarak çalışan bir işçinin de temizlik işlerinde çöp arkasına verildiği öğrenildi. Bel fıtığı rahatsızlığından dolayı iki kez ameliyat olduğu öğrenilen park bahçelerindeki amir, şuan raporlu olduğu için yeni görev yerinin tebliğini almadı. Yaşanan bu gelişmeler hakkında Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy'un bir açıklama yapması bekleniyor.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7699 TL 6.7429 TL
Euro
EURO
7.5927 TL 7.5624 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA