Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 02:03:55
Advert
Advert
 

Sosyal medyadan destek yağdı

Avrupa Konseyi’nde Ulusal Heyet Başkanı görevi ile Türkiye'yi temsil eden Başkan Büyüakkın’ın konuşması sosyal medya da ve ulusal basında geniş yer aldı
Sosyal medyadan destek yağdı
Advert

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Strasbourg'daki Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nde Ulusal Heyet Başkanı görevi ile Türkiye'yi temsil etti. Avrupa Konseyi'nde raportörünün Türkiye ile ilgili hazırladığı ve içeriğinde Türkiye'nin güvensiz olduğu, keyfi görevden almaların yapıldığı ve medya özgürlüğünün olmadığı yönündeki raporunu reddeden Büyükakın, Türkiye'yi savundu. Başkan Büyükakın’ın Heyete sorduğu sorular salondan alkış alırken sosyal medyadan da siyasiler ve ünlülerden destek geldi.

 

BÜYÜKAKIN’IN KONUŞMASI ÇOK ETKİLEYİCİYDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Fransa Strazburg'daki Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı, “Seçilmiş bir belediye başkanı örneğin IŞİD'den bir terör örgütü mensubuyla irtibatta olsaydı, ona yardımda bulunsaydı, onunla ilişkisi olsaydı ve mahkemeleriniz ya da kamusal organlarınız buna ilişkin delillere sahip olsaydı siz bu belediye başkanının görev yapmasına izin verir göz yumar mıydınız? Avrupa Konseyi raportörünün hazırladığı Türkiye ile ilgili raporu reddeden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Türkiye söz konusu olduğunda neden tüm meseleleri masanın üzerine çıkarıyorlar. Acaba jeopolitik başka kaygıları mı var” diye konuşmuştu.

 

“ÇOK NET BİR ŞEKİLDE GEREKÇELERİMİZİ ORTAYA KOYDUNUZ”

Avrupa Konseyi’nde yaptığı bu konuşmadan sonra Başkan Büyükakın’a sosyal medya üzerinden destek ve tebrik mesajları atıldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Başkan Büyükakın’ın Avrupa Konseyi’ne sorduğu soruların ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Tebrik ederim Tahir Başkanım. Çok sarih ve net bir şekilde gerekçelerimizi ortaya koydunuz” dedi.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’I TEBRİK ETTİLER

Sosyal medya üzerinden Başkan Büyükakın’a destek verenlerden biride AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker oldu. Şeker, “Başkanımız Tahir Büyükakın’ı yapmış olduğu konuşmasından dolayı tebrik ediyorum” diye bir mesaj yayınladı. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı da sosyal medya üzerinden Avrupa Konseyi’nde yaptığı konuşmasından dolayı Tahir Büyükakın’ı tebrik etti. Gazeteci yazar Turgay Güler de sosyal medya üzerinden “Başkan fena tokatlamış. Peş peşe. Sağlı sollu” diyerek duygularını belli etti.

 

BAKAN VARANK VE BİNLERCE KİŞİDEN DESTEK

Başkan Tahir Büyükakın’ın konuşmasının bir bölümünün yer aldığı tweeti de binlerce kişi retweetledi. Retweet atanların arasında Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Samsun Valisi Osman Kaymak, Ekotürk İmtiyaz Sahibi Cengiz Özdemir ve Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü de yer aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Avrupa Konseyin’de yaptığı etkileyici konuşma, ulusal yayın yapan site ve Tv’lerde de geniş yer aldı.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8041 TL 6.7770 TL
Euro
EURO
7.5904 TL 7.5601 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA