Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 13:00:52
Advert
Advert
 

İzciler dünyaya bağlandı

Saraybahçe Geçlik ve Spor Derneğinin Özel Bilgili Kültür Okulları ve Merkez izci ünitelerinden 30 izci 5 izci lideri JOTA- JOTİ etkinliği kapsamında yurtdışı ve yurtiçi izcileriyle buluştu
İzciler dünyaya bağlandı
Advert

Saraybahçe Geçlik ve Spor Derneğinin Özel Bilgili Kültür Okulları ve Merkez izci ünitelerinden 30 izci 5 izci lideri ile gerçekleştirdiği etkinlikte izciler, yurtdışı ve yurtiçi izcileriyle buluştu. Karamürsel Anadolu Radyo Amatörleri Derneği, telsiz operatörleri tarafından, telsiz kullanımı ve telsizinin haberleşme konusundaki önemi hakkında eğitim alan izciler, daha sonra aldıkları eğitimi telsiz başında Türkiye'den ve yurtdışından izci kardeşleriyle konuşmakta kullandı. Büyük heyecan ve keyif yaşayan izciler, Saraybahçe liderlerinin JOTA-JOTİ esnasında düzenlediği yarışma ve oyunlarda doyasıya eğlendi.

 

JOTA- JOTİ NE DEMEK?

JOTA tüm dünya izcilerinin telsiz ve radyo dalgalarıyla birbirleriyle irtibat kurduğu bir faaliyet olarak, Jamboree ise çok amaçlı bir izcilik faaliyeti olarak biliniyor. Uluslararası nitelikte düzenlenen bu faaliyetler dünya izcilerinin, kendi ülkelerinden birbirlerini telsiz ve internet üzerinden ziyaret etmeleriyle gerçekleşiyor.

 

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulubü Yönetim Kurulu Başkanı İpek Medişoğlu, JOTA-JOTİ etkinliğine verdiği destekten ötürü Karamürsel Anadolu Radyo Amatörleri Derneği (ANARAD) Başkanı Erinç Bülbül'e teşekkür ettiklerini söyledi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA