Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.09.2020 SAAT 14:48:06
Advert
 

Büyükakın’ın verdiği mücadele

Büyükakın’ın verdiği mücadele
Advert

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Fransa’nın Strasburg şehrindeki Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 37. Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı konuşmanın sonuna keşke şunu da ekleseydi:

“İngiltere başta olmak üzere kabinelerinize bir de Türkiye Bakanlığı koyun… İncelemeleriniz ve irdelemeleriniz bu şekilde daha kurumsal ve daha detaylı olur.”

Malum, Türkiye’yle yatıp Türkiye’yle kalkıyorlar.

***

Şaka bir yana… Harikulade bir konuşmaydı…

Bakınız İngiliz bir raportör Türkiye’yi hedef alıyor ve seçimlerin demokratik standartlara uygun olmadığını, terörle ilişkili belediye başkanlarının görevden alınmasının demokrasiyle bağdaşmadığını, Türkiye’nin güvensiz bir ülke olduğunu ifade ediyor.

Ve Büyükakın yanıtlıyor:

“Görevden almalar hukuka ve anayasaya uygun… Dahası, Avrupa’nın özerklik şartına da uygun…”

Şu sorusu çok önemli:

“Herhangi bir ülkede Avrupa’nın her hangi bir ülkesinde seçilmiş bir belediye başkanı örneğin DEAŞ terör örgütü üyesi ile irtibatlı olsaydı, ona yardımda bulunsaydı, onunla ilişkisi olsaydı ve mahkemeleriniz veya kamusal organlarınız buna ilişkin delillere sahip olsaydı, siz bu belediye başkanının görev yapmasına izin verir devam etmesine göz yumar mıydınız?”

Ve, raportörün Türkiye’deki seçimlerle Suriye meselesi arasında ilişki kurması…

Büyükakın’ın ifadeleri çok net:

“İzleme komitesinin seçimlerdeki değerlendirmesiyle Suriye arasında nasıl bir alaka kuruyorlar ve Türkiye söz konusu olduğunda neden bütün meseleleri masanın üzerine çıkartıyorlar? Acaba jeopolitik başka kaygıları mı var?”

***

Kuşkusuz ki zor toplantılardır bunlar…

Hele de Türkiye’yi temsil eden heyetin başkanı olmak…

Yani, Türkiye adına konuşmak…

Ve gördüğümüz o ki, Tahir Büyükakın bir diplomat titizliğinde savuruyor batıdan gelen suçlamaları…

Ve böylelikle, ilk uluslararası sınavından büyük bir başarıyla çıkıyor.

***

Aklıma geldi…

15 Temmuz İşgal Girişimi’nin ardından baro başkanlarıyla beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret eden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, “Türkiye’ni jeopolitik konumu değişmediğine göre darbe tehlikesi hep sürecek” dedi.

Kuşkusuz ki darbe, yalnızca 15 Temmuz’daki girişim değil…

Sınırımızda kurulmak istenen terör devleti de bir darbe girişimi…

Emperyalizmin tehditleri de darbe girişimi…

Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin dışlanma çabaları da bir darbe girişimi… 

Ve, batının oluşturmak istediği Türkiye algısı da bir darbe girişimi…

***

Büyükakın’ın Strasburg’da verdiği mücadelenin boyutu, bu yüzden düşündüğümüzden de çok öte…

 

 

Erdoğan bir

tehlike görüyor

 

ŞU açık ki:

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ufukta bir tehlike görüyor.

Eski kurmaylarından hem Ali Babacan hem de Ahmet Davutoğlu onun için bir tehlike…

Bakınız yeni parti kuruluşlarını tebessümle izlerdi eskiden; onları muhatap bile almamaya özen gösterirdi.

Şimdi ise mesaisini bu işe veriyor.

Bakınız AK Parti’nin kuruluşundan beri il başkanlığı görevini sürdürmüş isimleri bir araya topladı ve bir konuşma yaptı.

“AK Partilinin eskisi yenisi olmaz. AK Partili olmak demek sadece bir partinin rozetini taşımaktan ibaret değildir. Bizim davamız kıyamete kadar ayakta kalacaktır. AK Parti bu davanın temsilcisi olmayı hak ettiği sürece varlığını ve hizmetini sürdürecektir” dedi.

“Bu kutlu yolculukta yoldan çıkanlar, kerameti kendinde görenler olmuştur, olacaktır. Bu ilk insandan bu yana var olan bir gerçektir. Bu nasip meselesidir. Dava adamı sıfatını sonuna kadar taşımak herkese nasip olmaz” dedi.

“Milletimizin işaret ettiği şekilde kendimizi yenileyeceğiz, enerjimizi tazeleyeceğiz. 2023 yılına kadar olan seçimsiz dönemi en iyi şekilde değerlendirerek AK Parti'yi çok daha iyi bir noktaya taşıyacağız” dedi.

Bana göre bu toplantının teması, “Sakın bir yere gitmeyin” şeklinde idi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA