Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 13:29:28
Advert
Advert
 

Başkan Söğüt gençlerle buluştu

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Gençlik Buluşmaları” etkinliği kapsamında Orhan Gazi Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi; tecrübelerini öğrencilere aktardı, kariyer planlaması ile ilgili de önemli notlar aktardı
Başkan Söğüt gençlerle buluştu
Advert

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Gençlik Buluşmaları” etkinliği kapsamında Orhan Gazi Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Programa; Programa; Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mücahit Bulut, Orhangazi Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Yıldırım, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilere kariyer konusunda tavsiyelerde bulunan Başkan Şener Söğüt, "Gelecek adına her zaman hedefiniz ve idealiniz olsun. Sürekli okuyun, araştırın. Tarihinizi, ecdadınızı iyi bilin, tanıyın.  Vatan sevginizi her şeyin üstünde tutun” dedi. 

 

 

HAYATINDAN ÖRNEKLERLE ANLATTI
Okulun konferans salonunda gerçekleşen buluşmada öğrencilere hayatından ve başarı öyküsünden kesitler veren Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, kariyer planlamasının önemine değindi. Körfez Kent Konseyi Genel Sekreteri Aslı Kuş’un moderatörlüğünü yaptığı buluşmada öğrenciler de merak ettikleri ve projeler hakkında Başkan Söğüt’e sorular yönelttiler. 

 

 

TEMELİNDE SİZLER VARSINIZ 
Belediye Başkanlığının önemli sorumluluklar yüklediğini ve bu doğrultuda da insan odaklı yönetim anlayışı ile çalıştıklarını ifade eden Başkan Şener Söğüt, “Yaptığımız ve yapacağımız her projenin temelinde insan var. Gençlerimiz de önemli. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. En iyi şartlarda eğitim almanız adına kurumlarımızın eksikliklerini gideriyoruz. Bu konuda hiç okul ayrımı yapmadan yardımda bulunuyoruz.

 

 

HER ŞEY SİZLER İÇİN
Önümüzde ki aylarda ilçemize, içerisinde çeşitli branşların olduğu ve eğitim hayatınıza büyük destek sağlayacak olan Akademi Lise’yi Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte faaliyete geçireceğiz. Spordan sanata her faaliyeti kentimizde yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Biz istiyoruz ki, ilçemizin gençleri sporda da, müzikte de en iyisi olsun. Sizin gibi pırıl pırıl gençlere birincilikler yakışır. 

 

 

OKUYUN, ARAŞTIRIN, TANIYIN…
Başkan Söğüt, özel ve okul hayatından merak edilenleri öğrencilere aktardı. Üniversite yıllarında çok kitap okuyarak bilgi birikimini çoğalttığını söyleyen Başkan Şener Söğüt, “Okul döneminde her siyasi düşünceyi okur, takip eder, arkadaşlarımızla konu üzerinde uzun uzun sohbetler ederdik. Sadece okumakla kalmaz, aynı zamanda araştırmalar da yapardık. Sizlerde aynı şekilde kariyerinizi, hedeflerinizi belirlemelisiniz. 

 

 

MEHMETÇİĞE ASKER SELAMI
Genç kardeşlerim; okuyun, uygulayın ve neticelendirin” dedi. Programın sonlarına doğru öğrencilerinin selfie (öz çekim) isteğini kırmayan Başkan Söğüt, kendi telefonuyla fotoğraf çekti, öğrenciler ise Mehmetçiğe destek için asker selamı verdi. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA