Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.01.2020 SAAT 04:18:05
Advert
 

Ünlü: Hürriyet Büyükakın’ı Kendisine Örnek Alsın!

İzmit Belediyesi’nde ki işine son verilen Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı İbrahim Efe’yi ziyaretinde konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in danışman kadrosunu gözden geçirmesi gerektiğini ifade ederek “Hürriyet Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı kendisine örnek alsın doğru yolu bulacaktır” dedi.
Ünlü: Hürriyet Büyükakın’ı Kendisine Örnek Alsın!

Arif BULUT-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü, il yönetimi ile birlikte İzmit Belediyesi’nde ki işine son verilen Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe’yi Belsa Plazada ki makamında ziyaret etti. Nevzat Doğan döneminde İzmit Yeni Mahalle Muhtarı ve CHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Tuncay Aşkın’a gösterilen hassasiyetin, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından İbrahim Efe’ye gösterilmediğinin altını çizen Ünlü, yaptığı açıklamada Hürriyet’in danışman kadrosunu gözden geçirmesi gerektiğini ifade ederek “Hürriyet Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı kendisine örnek alsın doğru yolu bulacaktır” dedi. 

 

ALTIBOŞ BİR MAZERETLE İŞİNE SON VERİLMİŞTİR.
Ziyarette konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “MHP İl başkanı olarak İbrahim Efe’yi uzun zamandır İzmit’in çocuğu olarak tanıyorum. Siyasetten öte İbrahim Efe kendi bölgesinde vatandaşa dokunan,  İzmit Belediyesinde görev yaptığı her dönemde vatandaşın derdini dinleyen, çözmek anlamında elinden gelen çabayı gösteren bir isimdir. Seçilmiş bir muhtarken, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in devamsızlık gibi altı boş bir mazeretle işine son verilmiştir. MHP olarak her zaman seçilmiş muhtarların yanında olduğumuzu beyan ettik. Seçilmişlere saygı duyarız dedik. İşte bugünde İbrahim Efe’nin yanında olduğumuzu beyan etmek için buradayız. İzmit ufak bir yerdir. Herkes birbirini tanır ve bilir. Bu dönem x siyasi partiye oy veren İzmit halkı, önümüzde ki dönem farklı birine şahsiyetinden dolayı oy verebilir. Biz İzmitliyiz, birbirimizi biliriz” dedi. 

 

AYNI HASSASİYET EFE’YE NEDEN GÖSTERİLMEDİ?
Sözlerinde devam eden Ünlü “18 yıl Nevzat Doğan döneminde görev yapmış, Yeni Mahalle Muhtarı Tuncay Aşkın , AK Parti döneminde görev yapmayı başarabilmiş ise Fatma Kaplan Hürriyet bu hassasiyeti neden İbrahim Efe’ye göstermemiştir.  İzmit kamuoyu bunu tartışmalıdır. Tuncay Aşkın’ın kendi beyanatı olan “ Gece vardiyasında çalıştım, gündüz görev yaptım” eğer belediye yetkilileri müsaade etmezse bu yapılamaz. Gece vardiyasının ne olduğunu ben bilirim. Gece vardiyası çalışıp da gündüz muhtarlık yapamazsın. Demek ki sen geceleri AK Parti iktidarının inisiyatifini kullandın. Aynı hassasiyet İbrahim Efe’ye neden gösterilmedi? İzmit bunu tartışmalıdır. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın’a bu konuda göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Biz İbrahim Efe’nin yanındayız” dedi. 

 

BÜYÜKAKIN’I KENDİSİNE ÖRNEK ALSIN
“İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tecrübeli bir siyasetçidir” diyen Ünlü “ Kendisi Milletvekilliği yapmış bir insandır. Danışman kadrosunu gözden geçirmelidir. Fatma Kaplan Hürriyet yanına Sosyal Demokratlardan çalışma arkadaşları alsın. Yanında ki danışman kadrosu kendisini hayırlı bir yere doğru götürmüyor. 6 aydır yatağa yattığında “ Ben 6 aydır İzmit’e ne yaptım” sorusunu kendisine sormalıdır. İzmit Belediye Başkanlığı organizasyon şirketi gibi oldu. Sanatçı gelsin, sanatçı gitsin durumu yaşanmaktadır. Bu yüzden danışmak kadrosunu gözden geçirsin. Ve Kocaeli’nin değeri olan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı kendisine örnek alsın, doğru yolu bulacaktır” dedi.

 

BİZ BU ŞEHRİN ÇOCUKLARIYIZ
Ünlü’nün ardından konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı İbrahim Efe ise “ MHP’ye seçilmiş muhtarlara göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Biz bu şehrin çocuklarıyız. Bizim içinde bulunduğumuz durum tamamen bir siyasi hareketten taraf olmaktan dolayı gerçekleşmiştir. Arzu ederdim ki geçmişte AK Parti döneminde yerel yönetimlerde tüm muhtarlara  tanınan olanakların şahsıma da sunulmasını isterdim. Bizler toplumla barışık insanlarız. Bize fırsat verilseydi, belediyemizin bize verdiği işle, vatandaşımızın bize verdiği işi hiçbir zaman birbirine karıştırmazdık. Yeri geldiğinde gece saatlerinde dahil işimizin başında olduk. Keşke bu kent huzursuz olmadan daha farklı bir hava ortaya konula bilseydi” dedi.  

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA