Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 15:19:01
Advert
Advert
 

Büyükakın’ın alnını önce ben öpeceğim

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın Avrupa Konseyi konuşmasıyla ilgili ise, “Mehmet Ellibeş’ten önce onu alnından ben öpeceğim” şeklinde konuştu.
Büyükakın’ın alnını önce ben öpeceğim
Advert

 

Mevlüt SOYSAL - MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, gazetemize bir ziyaret gerçekleştirerek çok önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü, MHP’nin aralık ayı itibariyle kongre sürecinin startını vereceğini ifade ederken, 12 ilçe başkanıyla da yollarına devam edeceklerini vurguladı.

 

 

Diğer partiler gibi MHP de kongre sürecine giriyor. Öyle değil mi?

 

Aralık ayında kongre sürecine gireceğimizi düşünüyorum. Birlik ve beraberlik içinde olan partimiz, bu kongre sürecinden de birlik beraberlik içinde çıkacak. Şu çok net bilinsin: Hiçbir ilçe başkanı değişmeyecek. Çünkü ilçe başkanlarımın tamamı Cumhur İttifakını çok iyi algıladı ve tabana çok iyi anlattı. Onlar zor zamanlarda bu göreve geldi ve çok başarılı bir süreç geçirdiler. Kocaeli, liderini en iyi anlayan ve genel merkezin direktifleri doğrultusunda en iyi hareket eden il oldu. Bunu onlara borçluyum. Bu yüzden görevlerinde kalacaklar. Edindikleri tecrübeyle partimizin çıtasını daha da yükseltecekler.

 

Ülkücülerin belediyelerde görev alması meselesi var. Hangi aşamada?

 

Aydın Ünlü ve ekibi, ittifakın Kocaeli’de başarı sağlayabilmesi için çok çalıştı. Hareketi çok iyi tanıdığım ve liderimi çok iyi dinlediğim için bu kentte bir başarı sağlandı. Seçimi Cumhur İttifakı kazandığına göre elbette ki ülkücüler belediyelerde görev alacaktır. Nitekim de alıyorlar. Hem AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, hem de Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum. İhtiyaç olduğunda ülkücüleri değerlendiriyorlar.

 

AK Partili belediye başkanlarından memnun musunuz?

 

AK Parti ve MHP bir seçimlik bir ittifak kurmadı. Bu ittifak devam edecek. AK Partili 12 belediye başkanından da memnunuz. Oy verdiğimiz ilçe başkanlarına sahip çıkıyoruz ve çıkacağız. Başlarında Tahir Büyükakın gibi bir orkestra şefi var. Hepsiyle benim ve ilçe başkanlarımın diyalogları çok iyi.

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştirirken çok sert ifadeler kullanıyorsunuz.

 

Ben MHP’nin il başkanıyım. Hürriyet de tecrübeli bir siyasetçi. Ben ona değil, onun zihniyetine muhalefet ediyorum. Çünkü Kocaeli’ye Atatürkçü sanatçı getireceğine, PKK’yı öven DJ getiriyor. Gidiyor, PKK’lılara evini açmak isteyen bir adamı İzmit’e getiriyor. Türkiye’de sanatçı mı yok? Ben de bir İzmit çocuğu olarak bunlara tepki gösteriyorum. Fakat tepkim gerçek CHP’lilere değil. Örneğin Cengiz Sarıbay var, çok saygın bir isim. Atatürk’e ve sosyal demokrasiye bağlı. Benim kayınpederim de sosyal demokrat. Ama Atatürk’ten kopan, uzaklaşan, Atatürkçülükle kendini perdeleyip başka yapılarla kol kola girenlere karşıyım.

 

 

Büyükakın’ın alnını

önce ben öpeceğim

 

Tahir Büyükakın’ın çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

 

Gururlanıyorum. O bu kentte bir değer. İlk günden beri söylediklerimin altının bu şekilde dolması nedeniyle mutluluk yaşıyorum, ona teşekkür ediyorum. Mehmet Ellibeş, “Büyükakın’ı alnından öpeceğim” demiş ya, ben yakalayabilirsem ondan önce öpeceğim. Bir Kartepe Zirvesi düşünün. Ben lise mezunu bir siyasetçiyim, kendimi yetiştirmeye çalışıyorum. Şundan eminim: Bir gün gelecek, insanlar o zirveye gitmek için yarışacak. Bu zirve bütün dünya tarafından tanınacak. Tahir Büyükakın da risk almış, mutlu şehir diye. İzmit nasıl gülümsemiyorsa Kocaeli de mutlu değil. Ama Kocaeli, mutlu şehir olmak için çabalayacak. Büyükakın böyle bir vizyon koyuyor. Bizim çocuklarımıza faydası olacak çalışmalar bugün Kocaeli’nin gündeminde. Bundan nasıl mutlu olmayalım? Bunun desteklenmesi lazım.

 

Büyükakın’ın Avrupa Konseyi konuşması nasıldı?

 

Olağanüstüydü. Aynı yerde İmamoğlu da konuşmadı. Peki, neden İmamoğlu’nu kimse konuşmadı? Çünkü İngilizlerin raporunu destekledi. Bizim belediye başkanımız ise çıktı ve çatır çatır raporun yanlış olduğunu anlattı. Hem de somut belgelerle anlattı. Onu dinleyince Türklerin göğsü kabardı. Bir Türkün yapması gerekeni yaptı. Her babayiğidin harcı değil. Tahir Başkan akademisyen falan ama içinde bir İzmit çocuğu da var. Masaya yumruğunu vuruyor.  Onun gibi insanların bu ülkede daha çok olması lazım. Her yerde konuşabilecek nitelikte, özgüveni olan, diplomatik dili bilen insanları Avrupa’da konuşturmalıyız. İşte lobi faaliyeti budur. Tahir Büyükakın Kocaeli’de en az 3 dönem belediye başkanlığı yapmalıdır. Çocuklarımız torunlarımız onunla beraber bambaşka bir Kocaeli’de yaşayacaklar. Kocaeli değerine sahip çıkmalıdır. Dün Ankara yolunda bir çay içtik onunla. Onu alnından öpüp fotoğrafı Mehmet Ellibeş’e atacaktım. Senden önce ben alnından öptüm diyecektim.

 

 

 

Milletvekilliği kaçmaktır

zor olan il başkanlığıdır

 

Aydın Ünlü ne zaman milletvekili olacak?

 

MHP İl Başkanı olarak davama faydalı oluyorum ve bu yüzden il başkanı olarak devam edeceğim. Ben, devletini sayan, eğitimini almış, yabancı dil bilen ülkücülerin bürokraside yer almasını istiyorum. Benim hayalim bu. Milletvekili olmak bana göre kaçmaktır, kolay yoldur. Zor olan il başkanlığıdır. Ben zora talibim. Bizden beklentisi olan insanlar var. Bunlara sahip çıkacak bir yapı kurmak istiyorum. Bir dönem daha il başkanıyım. 2023 geldiğinde de şartlara bakarız.    

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA