Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 03:27:30
Advert
Advert Advert
 

Tarhan’dan Atilla eleştirisi

Tarhan’dan Atilla eleştirisi
Advert

AVRUPA İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın Borsa İstanbul’un genel müdürü olmasının ardından (EBRD) Borsa İstanbul'daki hisselerini satacağını duyurmuştu. Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) Borsa İstanbul'da sahip olduğu yüzde 10 hissesinin tamamını almak istediklerini açıkladı.

 

ATİLLA’NIN ŞAİBELİ İŞLERİ VAR

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan da TBMM’de söz alarak konuyu eleştirdi. “Varlık Fonu, keyfi işler fonu haline getirildi. Yanlış hamleler vatandaşın parası ile toparlanmak isteniyor” diyen Tarhan, “Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın dosyalarının ne olduğunu, Amerika’da neden cezaevinde yattığını tüm dünya biliyor. Ekonomi dünyasının gözünün içine baka baka şaibeli işleri yapması için görevlendirilen bir kişiyi daha sonra Borsa İstanbul’un başına getirirseniz, değer kaybedeceğinizi bilmeniz gerekir” dedi.

 

BU ATAMA ZARAR VERİR

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın Borsa İstanbul’dan çekilme kararı büyük bir değer kaybı olacağını savunan Tarhan, “Varlık Fonu eliyle bu hisselere talip olmak prestij kaybına önem verilmediğinin bir göstergesidir. Bu tutum ve yanlışlar devam ettiği sürece ekonomik dalgalanmaların altından kalkamayan bir Türkiye oluşacaktır. Yapılan görevlendirme İstanbul Borsası’na ilerleyen zamanlarda daha da zarar verecektir” diye konuştu.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA