Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 22:15:02
Advert
Advert
 

Öz: Kökünü inkar edenlerden olmadık

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nin ev sahipliğinde ilimizde gerçekleştirilen bölge toplantısında konuşan Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, “ Değerlerimizi Türkleşmek, İslamlaşmak ve Muasırlaşmak ilkeleriyle korumak zorundayız. Bazıları gibi kökünü inkar edenlerden olmadık, asla olmayız” dedi
Öz: Kökünü inkar edenlerden olmadık
Advert

Arif BULUT - Türk Ocakları Genel Merkezi'nin öncülüğünde,  Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nin ev sahipliğinde Leyla Atakan Kültür Merkezi'ndeki Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu'nda düzenlenen bölge toplantısı Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Programa Genel Başkan Öz ve ev sahibi Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir’in yanı sıra Türk Ocakları Genel Sekreteri Emral Şenel, Genel Merkez Yöneticisi Esabil Eker, Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Hakan Terzi, Aydınlar Ocağı Şube Başkanı Süleyman Pekin , Türk Ocakları Şube Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

ÇIKAR VE MENFAATİ GÖZETMİYORUZ

Bölge toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren ev sahibi Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, “Türk Ocakları Kocaeli şubesi dini ve milli meseleler değil sadece birçok konuda şehirde ilk akla gelen sivil toplum kuruluşlardan bir tanesi. Türk Ocakları ile birlikte Milli Kuruluşlar Birliği diye bir yapımız daha vardır. Çağdaş, laik, Atatürkçü, Türk Milliyetçisi oluşumlarla Kocaeli’de bir birlik vardır. Bizler hizmetlerimizi yaparken tabela çıkar ve menfaati gözetmiyoruz. Nitelikli gençlerin yetişmesine destek olmak için gayret gösteriyoruz. Bir yılda en az 50 program gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

 

BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZLAR

Demir sözlerini, “Bizler sorumluluklarımızın sorunlarımızdan daha büyük olduğunu biliyoruz. Türk Ocağı başkanları ve yönetim kurulu üyeleri gönüllü olarak hizmetkâr olmuşlardır. İlk hedef kitlemiz üniversite öğrencilerimiz olduğu için onlara maddi ve manevi destek olmaya çalışıyoruz. Bunun için aydınlarımızdan faydalanıyoruz. Bu ocağın kapısı parti siyaseti gözetilmeden tüm görüşlere açık olmalıdır. Türk Ocakları herkese açıktır. Bizler cömert üyelerimizin aidatlarını bilinçli bir şekilde harcıyoruz. Türk milliyetinin birliğini hiçbir hain yapı bozamayacaktır. Bugünden itibaren daha fazla çalışmalıyız” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

TÜRK TARİHİNDE DEVAMLILIĞI ESAS ALIRIZ

Yücel Alpay Demir’in ardından kürsüye gelen Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, “Türk Ocağı 107 yıl önce Osmanlı’nın dağılma döneminde Türk Milleti’nin yeniden dirilme ocağı olarak kurulmuştur. Biz bir cihan imparatorluğu kurmuştuk. Tarih ve talih değişiyor. 19. Yüzyıl itibariyle bu imparatorluk dağılmaya başladı. 1912 yılında 190 tıbbiyeli bir araya gelerek ocağı resmen kurdular. Bu ocak parti siyasetinin üzerinde kalarak Türk Milletinin kültürel açıdan gelişmesi için kurulmuştur. Biz milli ve manevi değerlerine bütün olarak sahip çıkan bir ocağız. Birileri Cumhuriyet ile Osmanlıyı çatıştırmaya çalışıyorlar. Biz Türk Milliyetçileri Türk Tarihinde devamlılığı esas alırız. Birileri din adına Atatürk’e sataşıyor.

 

 

TAVRIMIZ AÇI VE NET

Öz sözlerinin sonunda “Bizim tavrımız açık ve nettir. Biz değerlerimizi Türkleşmek, İslamlaşmak ve Muasırlaşmak ilkeleriyle korumak zorundayız. Bazıları gibi kökünü inkar edenlerden olmadık, asla olmayız. Bazıları gibi geçmişe takılı da kalamayız. Gözümüz her zaman gelecekte olacak ama geçmişi anlamalıyız. Bunun içinde eğitim ve gençlik meselesi çok önemlidir. Türk Ocakları olarak gençlere yönelik programlarımızı çok önemsiyoruz. Bu sayede gençler milli mefkureyi önemseyecektir” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8118 TL 6.7846 TL
Euro
EURO
7.4984 TL 7.4685 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA