Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 10:51:41
Advert
 

Sarıbay: Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay “Hiçbir şekilde hiçbir belediyemizde uyuşmazlık söz konusu değildir. Belediyelerin görevi hizmettir. Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız, alınmayacak. Çalışmayana maaş yok” dedi
Sarıbay: Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız

Arif BULUT  - CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan, İl Disiplin Kurulu Başkanı Cumhur Arıkan, eski İzmit Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sefa Sirmen, eski Milletvekilleri Hikmet Erenkaya, Bekir Yurdagül, İl eski Başkanları Keramettin Gençtürk, Cihat Altınyuva, ilçe başkanları, meclis üyeleri, mahalle başkanları ve çok sayıda partili katılım sağladı. Toplantı CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın başkanlığında gerçekleşirken, divan üyeliklerini ise İl Sekreteri Hüseyin Acurman, il yönetim kurulu üyeleri Selim Yıldız, Berna Çetin ve Demet Karaman yaptı.

 

DESTEK VERDİK

 

Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay selamlama konuşmasının ardından, “Tüm dünyada unutulmayan bazı devrimler vardır. Birisi 1789 Fransız Devrimi, 1917 Ekim Devrimi ve 29 Ekim Cumhuriyet Devrimi gibi devrimler toplumlarını ileri taşımışlardır. Bu dönemde Cumhuriyet Bayramı’na denk gelen dönemde maalesef şehitlerimiz olmuştur. Bu şehitler kimsenin tekelinde değildir. O şehitler hepimizin çocuklarıdır. Bu ilk değil bundan önce de Irak’ın işgalinde Türkiye Cumhuriyeti girdi. Meşru savunma hareketleri her zaman bizim desteğimizi almıştır” ifadelerini kullandı.

 

 

SALDIRANLAR ŞEREFSİZDİR

 

“Yine geçen hafta Darıca’da şehidimizin cenaze törenine katıldık” diyen Sarıbay, “Yolda giderken üzücü bir haber aldık. Bazı kendini bilmezler CHP’nin çelengine saldırmışlardır. Orada birkaç arkadaşımız saldırıya uğradı. Bu saldırı o arkadaşların şahsında hepimize ve Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yapılmış bir saldırıdır. Çünkü bu cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk, benim iki şaheserim var. Birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri de Cumhuriyet halk Partisi’dir demiştir. Burada bu cansız çelenge saldırıyı yapanlar şerefsizlerdir” açıklamasında bulundu.

 

 

ÇALIŞMAYANA MAAŞ YOK

 

Sarıbay sözlerini, “Belediyelerimizle ilgili bazı haksız konuşmalar yapılıyor. Hiçbir şekilde hiçbir belediyemizde uyuşmazlık söz konusu değildir. Belediyelerin görevi hizmettir. Hak etmeyen kişileri belediyeye almayız, alınmayacak. Çalışmayana maaş yok. Bu konuda belediye başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ben il başkanı olarak her türlü eleştiriye açığım. Yaptıklarımız, yapamadıklarımız elbet vardır. Bunu elbette önce biz kendimiz eleştireceğiz. Hiçbir şekilde basın dışarı çıkmayacak ve kamuoyu her şeyi görecektir” şeklinde sonlandırdı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA