Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 02:31:50
Advert
Advert
 

Yurdagül: CHP’nin kazandığı yerlerde HDP’nin inanılmaz katkısı oldu

CHP İl Danışma Kurulu Toplantısında konuşan CHP eski Milletvekili Bekir Yurdagül “Şunu unutmamamız gerekiyor CHP’nin aday koyarak seçimleri kazandığı yerlerde HDP’nin inanılmaz bir şekilde katkısı oldu
Yurdagül: CHP’nin kazandığı yerlerde HDP’nin inanılmaz katkısı oldu
Advert

Arif BULUT  - CHP İl Danışma Kurulu Toplantısında konuşan CHP eski Milletvekili Bekir Yurdagül, “31 Mart’ta isabetli adaylarla, ittifaklarla 25 yıldır alamadığımız ülke genelinde çoğu yeri geri aldık. İzmit’i de 10 yıl sonra geri aldık. Belediye başkanlarımızı teşekkür ediyorum. Ancak şunu unutmamamız gerekiyor CHP’nin aday koyarak seçimleri kazandığı yerlerde HDP’nin inanılmaz bir şekilde katkısı oldu. Kısa bir süre sonra kurulan tuzaklarla seçilen belediye başkanları görevden alınarak, kayyumlar atandı. Peki, biz destek verebildik mi? Hayır. Böylesine bir irade hırsızlığını hafife aldık” dedi. 

 

PARTİ OLARAK DOĞRU OLANI YAPMAMIZ GEREKİYOR

Sözlerini sürdüren Yurdagül,  “Kimse CHP’ye HDP ile birlikte ol demiyor ama CHP ilkelerinden ayrılmadan, demokratik değerlere bağlı olarak hareket etmesini bekliyor. Biz dik duracağız. Birilerinin ne dediği önemli değil. Parti olarak doğru olanı yapmamız gerekiyor. Doğru bir şey varsa yanında olacağız. Örneğin Diyarbakı’da Selçuk Mızraklı doktor, kıdemli cerrahtır. Hiçbir şekilde böyle bir suçlamayla karşılaşmamış.3 yıl önce bir terörist teslim olmuş. İtirafçılık yapmış. Seçimden önce onun itiraflarını almışlar. Seçimden sonra o ifadelere dayanarak kayyum atıyorlar. CHP bu gibi uygulamaların her zaman karşısında durmalıdır” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA