Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 09:21:12
Advert
Advert
 

Balıkçılar üst geçit istiyor

Vatandaşlar Balık Han balık pazarının uzak olması sebebiyle balık satın almaya gelmiyor. Bu yüzden balıkçılar bir an önce üst geçit yapılmasını istiyor.
Balıkçılar üst  geçit istiyor
Advert

Boran KAYALAR-Halk evinde bulunan balıkçılar Marina sahile yapılan Balık Han balık pazarına taşınmıştı. Ancak balıkçılar taşınmasının ilk gününden bu yana Büyükşehir belediyesinden vatandaşların daha kolay Balık Han’a ulaşabilmeleri için Halk evinden Balık Han’a bir üst geçit talep etmişti. Üst geçit olmayınca balık satışlarında da azalma meydana geldi. Balıkçılar en çok bu durumdan şikayetçi.  Şen Karadeniz Balık sahibi  Emrah Şen satışların iyi olmadığını söyledi. Özellikle yeni balık pazarının şehir merkezine uzak olmasından yakınan balıkçı Şen, “Halk evinden balık pazarına üst geçit talebimiz olmuştu. Ancak büyükşehir belediyesi talebimizi yerine getirmedi. Vatandaşlar balık pazarını uzak bulunuyor. Bu sebeple balığı çok tercih etmiyor. Balık satışlarında düşüş var” ifadelerini kullandı. 
Balık fiyatları şöyle:
Hamsi: kilo 20
İstavrit: Kilo 30
Barbun: Kilo 30
Çinekop: Kilo 35
Sardalya: Kilo 15
Mezgit: Kilo 25
Levrek: Tane 15
Tekir: Kilo 25

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Üye resim
vatandaş
balık fiyatları çok pahallı balıkçılar sanki mücevher satıyor
Toplam 1 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA