Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 13.11.2019 SAAT 05:17:10
Advert
 

Genelge gönerildi!

Genelge gönerildi!

CHP’de bugüne kadar delege seçimlerinde ön seçim delegeleri de belirleniyordu. Fakat CHP Genel Merkezi tarafından Kocaeli örgütüne gönderilen genelgede, “Bundan sonra ön seçim delegesi seçilmeyecek” ifadesi yer aldı 

 

DEVRİM GİBİ KARAR
CHP’de delege seçimleriyle ilgili devrim gibi bir karar alındı. Bugüne kadar delege seçimlerinde ilçe delegeleriyle beraber ön seçim delegeleri de belirleniyordu. Bu ön seçim delegelerinin, partinin milletvekili adayları ya da belediye başkan adaylarının ön seçimle belirlenmesi durumunda oy kullanmaları öngörülüyordu. 

 

SADECE İLÇE DELEGESİ
CHP Genel Merkezi Kocaeli örgütüne bir genelge gönderdi ve bu genelgede “Bundan sonra ön seçim delegesi belirlenmeyecek. Sadece ilçe delegeleri seçilecek” ifadesi yer aldı. Böylelikle CHP’de bir devir sona ermiş oldu. CHP’de önümüzdeki ay başlayacak delege seçimlerinde yalnızca ilçe delegeleri seçilecek. 

 

ÖN SEÇİM OLABİLİR
BU genelge, CHP’de ön seçim defterinin tamamen kapatıldığı anlamına gelmiyor. CHP Genel Merkezi, eğer ön seçim kararı alırsa tüm üyelerin katılımıyla adaylarını belirleyecek. Fakat Kocaeli’de bundan sonraki seçimlerde ön seçim ihtimali çok düşük görülüyor. Partililerin bu karara nasıl yaklaşacağı merak konusu. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7855 TL 5.7624 TL
Euro
EURO
6.3796 TL 6.3542 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA