Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 03:05:08
Advert
Advert
 

Hedeflenen 63 bin fidan sahiplenildi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan '11 Milyon Ağaç Bugün Fidan Yarın Nefes' kampanyasında Kocaeli'de dikilmesi hedeflenen 63 fidanın hepsi sahiplenildi
Hedeflenen 63 bin fidan sahiplenildi
Advert

Burçin SAĞLAM AYSU-Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan '11 Milyon Ağaç Bugün Fidan Yarın Nefes' sloganıyla yola çıkılan kampanya tüm Türkiye tarafından yoğun ilgi görüyor. Kampanya kapsamında 11 Kasım'da 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluşacak.Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası kapsamında Kocaeli'de dikilmesi hedeflenen 63 bin fidan sahiplenildi. Kocaeli'de artık fidan sahiplenmek isteyenler ne yazık ki geç kaldı. Çünkü yüzde yüz dolulukla Kocaeli'deki bütün fidanlar sahiplenildi. İlimizde 11 Kasım'da Gebze Pelitli Ağaçlandırma Sahası ve Kartepe Okul bahçesinde 63 bin dikilecek. 

 

BAŞKA ŞEHİRLER
Kampanya başlar başlamaz birçok isim fidan sahiplenmek için sıraya girdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli'deki hedeflenen rakama ulaşıldığı için Mardin Yayla Ömürlü'de ekilecek bir fidanı sahiplendi. Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, Eskişehir Tepebaşı Çanakıran Tema Porsop Apaçlandırma Projesi'nde, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman Artvin Murgul Kabaca Köyü Orman Arazi'sinde ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer de Tunceli Hozat Çığırlı Köyü Erozyon Kontrol Sahası'nda ekilecek bir fidanı sahiplendi. Ve daha birçok isim ülkemizin birçok ilinde fidan sahiplendi.

 

GELECEĞE NEFES OL KAMPANYASI NEDİR?
Ülkemizde doğaya ve çevreye olan duyarlılığı arttırmak ve geliştirmek amacıyla özellikle de son zamanlarda zarar gören ormanları yenileyebilmek için başlatılan bu proje aynı zamanda vatandaşların yoğun talep ve isteği üzerine oluşturulmuş bir farkındalık projesidir.Türkiye genelinde çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma çalışmalarını dünyaya duyurmak, 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için için başlatılan “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan” kampanyası vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Geleceğe Nefes 11 milyon Fidan kampanyasına katılmak çok kolay. Tarım ve Orman Bakanlığının tarafından oluşturulan https://gelecegenefes.com/ adresin isteyen herkes bir fidan sahiplenebilir veya bağışlayabilir. 'FİDAN SAHİPLEN' sekmesine tıkladığınızda isim soyisim ve e-posta girdikten sonra istediğiniz şehirde adınıza ücretsiz 5 fidan dikimi yapılıyor. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA