Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 06:43:11
Advert
Advert Advert
 

Edebiyat sohbetlerinde Sait Faik konuşuldu

Edebiyat sohbetlerinde Sait Faik konuşuldu
Advert

Etkinlik İzi Kültürel Etkinlikler Platformu’nun yeni dönem söyleşiler dizisi edebi sanatlar buluşması ile devam ediyor. Etkinliğin konuğu Pelin Buzluk, Sait Faik Hikâye Ödülü ile anılmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti
Etkinlik İzi Kültür Platformu’nun düzenlediği edebiyat söyleşilerinin ilk oturumu Mimarlar Odası Tarihi Taş Bina’da yapıldı. Oturumun konuğu Pelin Buzluk konuşmasında öncelikli olarak kendisinin Sait Faik Hikâye Ödülü ile anılmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Konuşmasını Sait Faik’in hikâyelerinde ön plana çıkan gerçeklik/sahicilik konusu ile genişletti. 

 

DİNLEYİCİLERE AKTARDI
Sait Faik'in hem bir hikâye yazarı hem de bir öykü yazarı olduğunu belirten Buzluk, kendi edebiyat görüşü doğrultusunda farklara değindi. Faik’in eserlerini iki başlık altında düşündüğünü söyleyen Buzluk, değişim noktasını "Alemdağ’da Var Bir Yılan" eseri olarak gördüğünü dinleyicilere aktardı. Metinleri için son tahlilde mekânın ağır bastığını, metnini yaşam alanları ile genişletmeye çabaladığını konuşmasının belli bölümlerinde dinleyicilere aktardı. 

 

KİTAPLARINI İMZALADI
Konuşmasının son bölümünde ise dinleyicilerin soruları eşliğinde yazar kimliğinin oluşumuna katkı sağlayan duygu ve düşüncelerini bugüne kadar edindiği deneyimleriyle paylaşan Pelin Buzluk etkinliğin ardından edebiyatseverlerin kitaplarını imzaladı. Etkinlik İzi Kültürel Etkinlikler Platformu her Perşembe gündelik yaşam, edebiyat söyleşileri, çağdaş sanat, felsefe ve bilim söyleşileriyle faaliyetlerine devam edecek.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA