Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 14:02:31
Advert
Advert
 

KOTO üyelerinden Bulgaristan çıkarması

Edirne’nin Bulgaristan’a sınır yakınlığını fırsat bilen Kocaeli Ticaret Odası, Bulgaristanlı iş insanlarıyla ikili iş görüşmeleri etkinliği düzenledi. İlginin yoğun olduğu görüşmelerde, tarımdan sanayiye kadar toplam 27 farklı sektörde, 200’ün üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirildi
KOTO üyelerinden Bulgaristan çıkarması
Advert

Kocaeli’nin şehirlerarası ticari ve ekonomik işbirliği düzeyini artırmak amacıyla Müşterek Meslek Komite Toplantılarını her yıl farklı bir ilde gerçekleştiren Kocaeli Ticaret Odası, Edirne’de düzenlediği organizasyonla bu amacını uluslararası bir boyuta taşıdı. 2019 yılı 2. Müşterek Meslek Komite Toplantısı kapsamında gerçekleştirdiği programa, Bulgaristan iş insanlarıyla ikili iş görüşmeleri organizasyonunu da dahil eden KOTO, 200’den fazla iş görüşmesine aracılık etti. 

 

ÖZEL HAZIRLIK 
İkili iş görüşmeleri için özel bir hazırlık yapan KOTO, bu kapsamda Haskovo Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği yaparak, Kocaelili iş insanları için potansiyel vadeden sektörleri ve iş insanlarını tespit ederek ikili iş görüşmelerine davet etti. Tüm sektörler ve firmalar için kapsamlı tanıtım dosyaları hazırlayan KOTO’nun Edirne’de gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri, oldukça verimli geçti. 

 

İYİ NİYET PTOTOKOLÜ İMZALANDI 
KOTO Başkanı Necmi Bulut ve Meclis Başkanı Akın Doğan’ın ev sahipliği yaptığı programa; Bulgaristan Cumhuriyeti Edirne Başkonsolosu Vassil Valchev, Haskovo Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yancho Yanev, Bulgaristan Meclisi Ekonomi Komisyonu Başkanı Petar Kanev, Bulgaristan Meclisi Üyesi Prof. Ivo Hristov da katıldı. İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin artırılması amacıyla iyi niyet protokolü de imzalandı. 

 

FUARA DAVET ETTİ 
Program, Kocaeli’nin sektörel tanıtım filminin sunulmasıyla başladı. Kocaeli’nin sanayiden kimyaya, sağlıktan tarıma kadar birçok alanda ekonomik gücünü ifade eden filmin İngilizce sunumunun ardından konuşan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Kocaeli iş insanları olarak Bulgaristan ile otelcilik, plastik, makine, sanayi, ağır sanayi ve mobilyacılık sektörlerinde üst düzey işbirliği gerçekleştirebiliriz. Sizleri Aralık ayında gerçekleştireceğimiz ‘Markam Olur Musun?’ fuarımıza hem katılımcı hem ziyaretçi olarak davet ediyoruz. Burada ilimizin ekonomi alanında gücünü daha fazla görme şansına sahip olup, ticari görüşmeler de gerçekleştirebileceksiniz” dedi. 

 

HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLAMAYA HAZIRIZ
Haskovo Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yancho Yanev, “Bir ilki gerçekleştirerek 3. bir adreste, Edirne’de ikili iş görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bulgaristan tarafından da Türkiye tarafından da ilgi çok büyük. Bizim sanayi ve ticaret odamız uluslararası ilişkilerde Bulgaristan’ın en iyi odalarından biridir. Sizin şehrinizin tanıtım filmini izleyince karşılıklı bir şeyler gerçekleştireceğimize dair inancımı daha da çok arttı. Hepiniz Bulgaristan’da yatırım yapmalısınız. Çünkü Bulgaristan en az vergi alan ülkedir” ifadelerini kullandı. Bulgaristan Cumhuriyeti Edirne Başkonsolosu Vassil Valchev ise, vize da dahil olmak üzere ticaretin daha da gelişmesi adına Başkonsolosluk olarak tüm kolaylıkları sağlayacaklarını etti.

 

SOMUT ADIMLAR ATILIYOR 
İyi niyet protokolünün imzalanmasının akabinde ikili iş görüşmelerine geçildi. Eşleştirilen firmalar, kendileri için özel olarak ayrılan masalarda tercümanlar eşliğinde bir araya gelerek, sektörlerini, firmalarını tanıtarak Bulgaristanlı partnerler şansı elde etti. 200’ün üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirilirken, firmalar arasında samut adımlar atmak için karşılıklı olarak ülke ziyareti gerçekleştirme kararı alanlar oldu. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA