Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.01.2020 SAAT 14:38:27
Advert
 

Kaymakamlık Paşa'ya mı Taşınıyor?

Mehmet Ali Paşa Mahalle Muhtarı Yaşar Doğan, yıkılacak olan Namık Kemal Lisesi'nin yerine yeni bir kaymakamlık binasının yaptırılmasını, kaymakamlığın artık biraz daha şehir içine taşınmasını istediklerini, bunun için İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir ile görüştüğünü açıkladı
Kaymakamlık Paşa'ya mı Taşınıyor?

Merhaba sevgili okur…

Bu haftaki mahallemiz; Mehmet Ali Paşa.
Mehmet Ali Paşa Mahallesi, İzmit'in dikkat çeken mahallelerinden.
Yapısından ve dokusundan dolayı herkesin merakında olan bir mahalle. İzmit'in merkezinde şehrin ritminden kopmayan bir bölge.
İki dönemdir mahallenin muhtarlığını Yaşar Doğan yürütüyor.
12 bin nüfuslu mahallenin sorunlarını ve taleplerini dinliyor, çözüm üretmeye çalışıyor.

Bizler de Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Yaşar Doğan'ın bu hafta misafiri olduk ve mahalle hakkında merak ettiklerimize cevap aldık.

 

NAMIK KEMAL YIKILACAK
İKİ dönemdir Paşa'da mahalle muhtarlığı yapan Yaşar Doğan, uzun zamandır üzerinde durduğu ve i kaymakama sunduğu bir projesinden bahsetti. Doğan, Milli Eğitim tarafından yıkılacak ve Cephanelik'e taşınacak olan Namık Kemal Lisesi'nin yerine İzmit Kaymakamlığı'nın taşınmasını istedi. Lisenin yıkılacak olan arazisine yeni ve büyük bir kaymakamlık binasının yapılmasını isteyen Doğan, bu isteği için İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir ile görüştüğünü ve bu talebini ilettiğini söyledi.

 

YENİ BİNA YAPILACAK
Muhtar Doğan,"Mehmet Ali Paşa artık İzmit'in merkezi konumuna gelen bir mahalle oldu. Bu yüzden İzmit Kaymakamlığı'nın biraz daha bu bölgeye yakın olması gerektiğini düşüyorum. Valilik buraya çok yakın bir yerde. Paşa trafik konusunda da birçok yere yakın ve bağlantı yolları var. Ben de İzmit merkezine uzak olan kaymakamlık binasının yıkılacak olan Namık Kemal Lisesi'nin yerine taşınmasının insanlar için çok yerinde bir karar olacağını düşünüyorum. Nüfustan tapu işlemlerine kadar her şey kaymakamlıkta yapılıyor. İnsanlar sürekli kaymakamlığa gitmek zorunda kalıyor. Eğer kaymakamlık yeni ve geniş bir binayla bu dediğimiz yere taşınırsa İzmitliler adına çok güzel olur. Bu talebimiz için bakalım önümüzdeki süreçte bir çalışma yapılır mı? Bizler de merak içerisindeyiz" dedi.

 

ŞİMDİYE KADAR NELER YAPILDI?
"5 yıl öncesine göre mahallemizde ciddi değişiklikler ve çalışmalar var. Mahallemizde huzur ortamı hakim olmaya başladı. Komşuluk ilişkilerine baktığımızda Paşa, bu ilişkilerin en az bozulduğu mahallelerden bir tanesi. Mahallemizde bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. İlk, orta ve lise öğretimi için okullarımız var. 5 aile hekimli geniş bir sağlık ocağımız var. Mahalledeki kadınlar için belediyeler tarafından açılan kurslarımız var. Mahallemizde temizlik bilincinin daha çok artması ve temizlik kültürünün daha çok oturması adına çalışmalar yapıyoruz. Bunun için çöp konteynerlerinin sayılarını artırıyoruz. Mahallemizde komşuluk ve kardeşlik bilinci diğer mahallere göre çok iyi durumda. Huzur ve mutluluğun olduğu bir mahalleyiz. Burada herkes birbirini tanır. Bu mahalle eski bir yerleşim yeri olduğu için mahalle kültürü hala hissediliyor. Burada düşen insan kaldırılır ve kimse aç kalmaz. Öte yandan gençlerimiz için de çalışıyoruz. Mahallemizde Bağdatspor ve Kavaklıspor Kulüpleri var. Gençlerimiz bu spor kulüplerinde vaktini değerlendiriyor. Mahallemizde kötü alışkanlıklar öncesine göre çok azaldı."

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Röportajlar haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA