Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 11:52:00
Advert
 

İzmit MTAL’da ayın öğrencileri ödüllendirildi

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ ödül töreni okul mezunlarından KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
İzmit MTAL’da ayın öğrencileri ödüllendirildi

Arif BULUT -İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından başlatılan ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ uygulaması kapsamında bu ay çalışkanlığı ve örnek davranışlarından ötürü 9 öğrenciye başarı belgeleri verildi. Okul yemekhanesinde gerçekleştirilen ödül törenine Okul Müdürü Mehmet Aktaş, KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, İZSANDER Dernek Başkanı Halil Atay, Yıldız Makine sahibi Mehmet Sürücü, İZSANDER Başkan Yardımcısı Levent Bahadır, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı. 

 

ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLER 
9’uncu sınıf ATP öğrencisi Nilay Balban, Bilişim Teknolojisi alanı 11’inci sınıf öğrencisi Yunus Emre Uçar, Kimya alanı 11’inci sınıf öğrencisi Sıla Şarlayan, Makine alanı 11’inci sınıf öğrencisi İrem Kuzucuk, Metal alanı 11’inci sınıf öğrencisi Hamza Turan, Motorlu Araçlar alanı 10’uncu sınıf öğrencisi Süreyya Dönmez, Elektrik Elektronik alanı 10’uncusınıf öğrencisi Ahmet Huzeyfe Kul, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanı 12’nci sınıf öğrencisi Emre Topçu ve Endüstriyel Otomasyon alanı 12’nci sınıf öğrencisi Orhan Akengin. 

 

ÖĞRENCİLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ
Etkinlikte konuşan Okul Müdürü Mehmet Aktaş, “3 yıldan beri sürdürdüğümüz programda temel amacımız başarılı öğrencilerimizin motive edilmesi.  Nasıl ceza gerektiren bir durumda gereği yapılıyor ise başarılı durumlarda da bunların teşvik edici olması çok önemli. Bizler öğrencilerimizi doğruyu uygulayan şekilde destekliyoruz. Siz aileleriyle de bir araya geliyoruz ki onların bu mutlu günü tasdik edilsin. Her insan kendi eğitim evresi içinde iyi yaptığı davranışlarının tasdik edilmesini iste. Biz de bugün bu amaçla buraya toplanmış bulunuyoruz. Her öğrenci kendi doğru davranışlarıyla şekillenmesi gerekiyor.  Çalışanın her zaman gelecekteki yeri hazırdır. Bu okul tarihte profesörler, iş adamları gibi nitelikli insanlar yetiştirmiş. Sizler çalışkan olmalısınız bizler de sizi desteklemede cesur olmalıyız ” dedi. 

 

 

CİDDİ ATILIMLAR YAPILIYOR
Aktaş’ın arından konuşan KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan “ 1995 yılında bu okula geldim. O dönem puanımın süper liseye yetmesine rağmen buraya geldim. Bilgisayarlara olan ilgim bu tercihimde  büyük etkili oldu. Burada hem meslek dersleri hem de normal derslerimizi gördük. Kendisini geliştirmek için mutlaka yabancı dilinizi geliştirmeniz gerekiyor. Buradan mezun olup gittiğimde programlamayı biliyordum. Üniversite anlatılanları biz lisede uygulamasını yapıyorduk. Burada aldığımız alt yapı gerçekten çok iyiydi. Her zaman çalışmanız gerekiyor. Son 5 yıldır savunma sanayi anlamında ciddi atılımlar yapılıyor. Ülkemizin imkanları dahilinde elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor. Meslek Lisesi’nin diğer liselerden daha aşağıda olduğu düşünülüyor. Bu anlayış gerçekten yanlış. Herkesin üniversite mezunu olmaması gerekiyor. Sizlere tavsiyem çalışmanız ve ülkenize en iyi şekilde hizmet etmenizdir” dedi. 

 

SANAT OKULUNDA OKUMAK AYRICALIKTI
Dekan Urhan’ın ardından konuşan İZSANDER Başkanı Halil Atay, “  Öğretmenlerimiz burada ama eğitimin bir diğer ayağında ise anne-baba vardır.  Eskiden sanat okuluna sınavla giriliyordu. Ama zaman içinde gerçekten çok yıprandık. Sanat okulunda okumak ayrıcalıktı. Burada diğer liselerden farklı olarak atölye arkadaşlığı vardı. Bizim dönemimiz ile günümüz arasında dağlar kadar fark var. Öğrencilerimiz kendi hayatları ile ilgili karar vereceklerdir. Bu kararları verirken aileleri ve öğretmenlerimiz onları yalnız bırakmayacaktır” şeklinde konuştu. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA