Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 11:11:42
Advert
Advert
 

Kan stokları arttı

Kızılay Haftası'nda ilimizde yapılan etkinlikler ve bağışlar sonucunda Kocaeli'deki kan stokunda ciddi bir artış sağlandı
Kan stokları arttı
Advert

Burçin SAĞLAM AYSU - 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası ilimizde dolu dolu kutlandı. Türk Kızılayı'nın 9 şube ve 2 temsilciliği yüzlerce okulda ve onlarca etkinlikte  #KızılayHaftası #SensizOlmaz sloganı ile kutlamalar yaptı. Türk Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, "Amacımız iyiliği gelecek kuşağa iletmek ve iyilik neferlerini eğiterek iyiliğin amiral gemisi olan Kızılay'a  taşımaktır" diyerek Kızılay Haftası'nda diğer yıllara göre kan bağışının çok fazla olduğunu ve stoklarının arttığını söyledi.

GÖNÜLLÜ ORDUSU

İlk olarak Türk Kızılay hakkında konuşan Doç. Dr. İpek, "Kızılay, tek kelime ile iyiliktir. İyiliği yaymaktır. İyiliği yayalım ki kötülük nefes alamaz hale gelsin. Ulusal ve ulusal arası projelerde sivil kimliği ile iyilik amiral gemisi olan Kızılay insani yardım alanında bir dünya lideri olmuştur. Türk Kızılay Avrupa’dan sorumlu 193 ülkedeki networku ile 51 ülkede aktif olan 7500 çalışanı ve milyonlarca gönüllüsü ile son 5 yılda 10 kat büyüyen bir gönüllü ordusudur" dedi.

 

 

1 KAN 3 CAN

Kızılay Haftası kapsamında birçok ilçede stantlar kuran, kan bağış kampanyası düzenleyen Kocaeli şubesi, beklediğinden daha fazla talep ve destekle karşılaştı. Hafta boyunca yapılan bağışlarla kan stoku fazlasıyla arttı. Destek veren herkese teşekkür eden şube başkanı Cengiz İpek, şunları dile getirdi: "Unutmayalım kan sürekli bir ihtiyaçtır. 1 kan 3 can kurtarır.  2019 hedefimiz 3 milyon kan bağışı toplamaktır. Son zamanlarda nitelikli bir eğitim ile kan bağışı bilinci yükselmiştir.Unutmayalım kan sürekli bir ihtiyaçtır. Gönüllü olmak isteyen her birey şubelerimize veya stantlarımıza gelerek gönüllü olabilirler. Hedefimiz her ailede bir gönüllü kazanmaktır.

 

 

SÜREKLİ BİR İHTİYAÇ

Gönüllü olan kişiler afet bilinci, ilkyardım, akran eğitimi gibi nitelikli bir eğitim almaktadır. Ben de bir gönüllüyüm. Kızılay bir gönüllü teşekkülüdür. Bir ücret karşılığı beklemeksizin iyilik amaçlı bütün faaliyetler yapılmaktadır. Amacımız az personel ile çok gönüllüyü bir arada çalıştırmaktır. 2868 bağış yazarak Kızılay’a katkıda bulunalım. Kan ve kök hücre bağışı yapalım. Unutmayalım kan sürekli bir ihtiyaçtır. Kızılay’a gönüllü olalım. Ev ve iş yerinde afet planımızı ve tatbikatımızı yapalım. İstanbul depremi her an olabilir afet her an gelebilir. Önemli olan afet gelmeden hazırlıklı olmaktır. Kızılay haftamız hepimize hayırlı olsun."

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA