Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 08:38:41
Advert
Advert Advert
 

Soydabaş araç alımı için akıl verdi

Soydabaş araç alımı için akıl verdi
Advert

Burçin SAĞLAM AYSU-İzmit Belediyesi'nin kasım ayı meclis toplantısı başladı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in başkanlığındaki mecliste 19 gündem maddesi görüşülecek. Hizmet aracı alımıyla alakalı mecliste söz alan AK Partili meclis üyesi Mustafa Soydabaş, “31 Mart yerel seçimler sonrası göreve başlayan meclisimiz 71 adet konu üzerinde görüşmüş ve bu konulardan 68 adedi olumlu, 2 adedi  olumsuz, 1 adedi ise komisyonda görüşülsün şeklinde olmuştur.  Yani % 96’sı evet, %4’ü ise olumsuzdur.

Ancak oluşturulmak istenen hava, meclisin yani cumhur ittifakının Belediye yönetimini çalıştırmıyor şeklindedir.

Kıymetli hazirun, değerli basın mensupları; oluşturmak istenen algıyı rakamlar yalanlıyor. 

Çalışmayanlar çalıştırmıyorlar diye feryat ediyorlar. İzmit halkı yönetimden festival ve eğlenceler dışında da hizmetler bekliyor.

Bu konulardan biri de reddetmiş olduğumuz kredi talebi bugün tekrar gündemimize geldi. 

Öncelikle şu gazete haberini paylaşmak istiyorum. “Hürriyet geri adım atmadı.”  Peki, biz mi geri adım atacağız.

Bu haber siyaseten şöyle okunabilir. “Sayın Başkan kavgayı, gerginliği seviyor. Ve bizlere gaz vererek kredi talibini tekrar reddedelim istiyor.” Ancak hatırlarsanız talebi ilk reddettiğimizde “Bazı araçların satın alınması, bazılarının kiralanması uygundur. Bunları aynı torbaya koymasaydınız talebi kabul ederiz demiştik”. Konu, üç ay sonrada olsa dediğimiz noktaya geldi. Cumhur ittifakı geri adım atmadı.  Sonuç: idare ortak aklın olduğu yere geldi. Kentin ve kentlinin menfaati hangi noktadaysa biz oradayız.

 

Bu konudaki çalışmalar için Plan ve Bütçe Komisyonunun CHP-MHP ve AK partili üyelerine teşekkür ediyorum. Komisyonumuzun aldığı bu kararla daha önce alınması istenen 199 araç için  yaklaşık 55 milyonluk kredi talebi, 17 milyonluk faiz ödemesi yerine,  teşvik kapsamına giren 63 adet araç alınması ile  kredi miktarı 27  milyona,  ödenecek faiz miktarı ise 7 milyona düşmüş ve KDV teşvik muafiyetinden dolayı da  4 milyonluk avantaj sağlanmıştır. Yani toplam 14 milyon Belediyemiz kasasında kalması sağlanmıştır. Yine Belediye yönetimine tavsiyemiz; alınacak krediyi kamu bankalarından alması ve ödenecek faizin tekrar  kamuya dönmesinin sağlanmasıdır.  Kamunun menfaati doğrultusunda çıkan komisyon kararını Cumhur İttifakı grup kararı ile destekleyecektir.    Her birinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA