Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 22.01.2020 SAAT 08:09:26
Advert
 

En fazla bakteri cep telefonunda!

Yapılan araştırmalara göre en fazla bakteri üremesi cep telefonlarında görülüyor. İngiliz bilim insanları, gün içerisinde sıklıkla kullanılan ortalama bir telefonun tuvaletten tam 18 kat daha kirli olabileceğini ortaya çıkardı.
En fazla bakteri cep telefonunda!

İngiltere'deki Surrey Üniversitesi Mikrobiyoloji bölümü öğrencileri cep telefonlarına yakından bakmaya karar verince bakterileri fark ettiler. Yapılan araştırmalar gün içerisinde sıklıkla kullanılan ortalama bir telefonun tuvaletten tam 18 kat daha kirli olabileceğini ortaya çıkardı.

 

HASTANE ENFEKSİYONU OLARAK ADLANDIRILIYOR

Mikrobiyolog Joanna Verran, bu bakteriler arasında hastane enfeksiyonuna yol açan MRSA'nın yakın akrabası ve sivilceden, zatürree ve menenjite kadar birçok hastalığa neden olan ''staphylococcus aureus''un da bulunduğuna dikkat çekti.Çanta ve ceplerde tutulan mobil telefonların sürekli el altında olduğuna ve yüze yakın tutulduğuna işaret eden Verran, ''Başka bir deyişle cep telefonları vücudumuzla en çok temas eden ve tuvalet kapaklarından daha çok bakteri barından eşyalar. Bu durum, sıcak ve uygun ortamlarda tuttuğumuz cep telefonlarının bu tip mikropların rahatça üremesi için uygun bir ortam yaratıyor'' diye konuştu.

 

EN FAZLA BAKTERİ ÜREMESİ CEP TELEFONLARINDA

Hitit Üniversitesi (HİTÜ) Anne Üniversitesi Programı’nda ‘’mikrobiyoloji’’ dersine katılan kadınların kişisel eşyalarında yapılan inceleme sonucu, en fazla bakterinin cep telefonlarında olduğu ortaya çıktı.Prof. Dr. Taylan Özkan ise en fazla bakteri üremesinin cep telefonunda olduğunu gördüklerini söyledi. Özkan, Hijyenin son derece önemli olduğunu dile getirdi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9386 TL 5.9149 TL
Euro
EURO
6.5897 TL 6.5634 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA