Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 29.09.2020 SAAT 12:30:20
Advert
 

Türkkan'dan Göç İdaresi'ne sert tepki

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Hükümet’in Afganistan’dan çoban getirecek olmasını Twitter’dan eleştirdi. Genel Müdürlük de Twitter üzerinden Özdağ’a cevap verdi. TBMM Genel Kurulu’nda konuşan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan bu cevabı sert sözlerle eleştirdi
Türkkan'dan Göç İdaresi'ne sert tepki
Advert

Türkkan açıklamasında şu fadelere yer verdi:

“İstanbul Milletvekilimiz Sayın Ümit Özdağ, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu ve Hükûmetin Afganistan'dan çoban ithal edecek olmasını eleştirdi. "İnanılır gibi değil. Türkiye'de 500 bin Afgan zaten var. Şimdi Afganistan'dan 5 bin lira maaşla 150 bin çoban daha getireceklermiş. Türkiye'yi iç savaş toplumları cehennemine götürüyor bu iktidar." diye yazmış Sayın Ümit Özdağ, siyasal bir eleştiride bulunmuş. Bu paylaşıma cevap vermesi gereken siyasi muhatabı yerine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Twitter hesabından bir cevap vermiş.

 

Cevabı aynen okuyorum: "Son üç yıl içerisinde toplam 93.123 Afgan'ı ülkesine geri gönderdik. Verdiğiniz bilginin hiçbir gerçekliği yok; biz yalanlamaktan bıktık, siz iftira atmaktan bıkmadınız." Bürokrasi terbiyesinden yoksun, çirkin bir ifadeyle verilmiş bu cevabı şiddetle kınıyoruz. Ne zamandan beri bir bürokrat sosyal medya üzerinden bir milletvekiline cevap veriyor? Ben de buradan Göç İdaresi Genel Müdürü’ne söylüyorum: Sen git, Bakanın gelsin, bizim muhatabımız senin Bakanın. Bu terbiyesizliği, bu hadsizliği sayın AK Parti grubununda bizzat gündeme taşımasını istiyorum. 

 

"SİYASETÇİLER ANLAŞIR"
Evet, bu daha önce de yaptığı bir hadise. Bugün arkasında durduğunu zannettiği bakan olmayınca bu bürokratın durumunu merak ediyorum. Siyaset böyle bir şey, yarın siyasetçiler bir araya gelir anlaşırlar, bu bürokratlar ne olur onu bilmiyorum. Bir devlet kurumunun, bir devlet kurumunun başındaki adamın, halkın oylarıyla seçilmiş bir siyasetçi için kullanacağı bu üslup olmaz, olmamalıdır.” 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA