Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 03.08.2020 SAAT 18:27:43
Advert
Advert Advert
 

Bilgi Köprüsü’nden kan bağış kampanyası

29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları ve Kızılay Kocaeli Kan Merkezi işbirliğinde Montessori Anaokulu’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Bilgi Köprüsü’nden kan bağış kampanyası
Advert

Arif BULUT-Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları ve Kızılay Kocaeli Kan Merkezi işbirliğinde Kızılay Haftası nedeniyle Montessori Anaokulu’nda kan bağış kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında eğitim kurumlarına bağlı idareciler, öğretmenler, personeller ve veliler kan ve kök hücre bağışında bulundular. Yaklaşık 4 ay önce bir lösemi çocuğa kök hücre bağışında bulunan Montessori Anaokulu Sınıf Öğretmeni Rabia Yıldız’a ise teşekkür plaketi takdim edildi. Kan ve kök hücre bağışı ve plaket törenine Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada, Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Koordinatörü Beyhan Gürsoy, Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu, Kocaeli Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Barış Can Karadağ, lösemi çocuğa kök hücre bağışında bulunan Sınıf Öğretmeni Rabia Yıldız, öğretmenler ve Kızılay Kocaeli Kan Merkezi personeli katıldı.

 

HAYATINA MAL OLABİLİRDİ

 Programda kök hücre bağışı sürecini anlatan Kocaeli Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Barış Can Karadağ, “Rabia hanım, birkaç ay önce kök hücre bağışı için geldi. Ondan aldığımız kan örneğinden birini Ankara’ya doku tipleme laboratuvarına gönderdik. Laboratuvarda Rabia hanımla kan kanseri olan kişilerin doku analizleri yapıldı ve Rabia hanımın doku analiziyle bir eşleşme oldu. Doku analizlerinden sonra onu nakil sürecine hazırladık. Rabia hanıma 5 gün sabah akşam aşılar yapıldı. Bu aşı vücuttaki kök hücre sayısını artırdı. Sürecin tamamını bilmeyen insanlarda genelde vazgeçmeyi yaşıyoruz. Eğer Rabia hanım vazgeçmiş olsaydı o çocuğun hayatına mal olabilirdi. Vazgeçmeyip devam ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. 2 milyon nüfusa sahip güzelim Kocaeli’de 70 bin kana ihtiyacımız var” dedi.

 

İÇİM RAHAT

Karadağ’ın ardından konuşan Okul Müdürü Zeynep Emiroğlu, "Biz de Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları adına Sayın Kurucumuz Ali Korkmaz’ın himayelerinde Rabia hocamıza, yapmış olduğu bu hayırsever davranışından ötürü bir plaket takdim etmek istedik” dedi. Bağışta bulunan Sınıf Öğretmeni Rabia Yıldız ise, “Ben de kurumuma ve Barış beye çok teşekkür ediyorum. Aslında çok basit bir işlem. Kimsenin korkmasına gerek yok. Beni en çok etkileyen hastanın çocuk olmasıydı. Zaten bizim işimiz çocuklarla. Belki bir suçluya denk gelebilirdi. Neden bağışladım gibi bir vicdan azabı duyabilirdim ama bir çocuk söz konusu olduğu için içim çok rahat. Buradan tüm insanlara sesleniyorum: Kan verip hayat kurtaralım” şeklinde konuştu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA